zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 GOPS CHMIELNIK
Program "Życiem zafascynowani"

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielniku w miesiącu czerwcu 2021roku podjął współpracę z Centrum Socjo-Pedagogicznym „Team” z siedzibą w Rzeszowie.

W ramach współpracy przystąpił do programu pt. „Życiem zafascynowani - do działania zainspirowani” program działań profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży zagrożonych hazardem lub innymi uzależnieniami behawioralnymi – III edycja.

Celem powyższego programu była profilaktyka zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami behawioralnymi, np. od Internetu, gier komputerowych, które szczególnie, w czasie pandemii, nasiliły się wśród dzieci i młodzieży.

Z uwagi na powyższy program zostało zorganizowanych 5 – spotkań z dwoma grupami 10-cio osobowymi dzieci i młodzieży z terenu Gminy Chmielnik. Podczas zajęć dzieci poprzez gry, zabawy, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne oraz warsztaty nabyły umiejętności radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami oraz miło spędziły czas w gronie rówieśników.

Mamy nadzieję, że wspomniana profilaktyka przyczyniła się do poprawy ich funkcjonowania psychospołecznego, poprawiła relację z rówieśnikami i osobami dorosłymi oraz wzmocniła czynniki chroniące.

Natalia Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 2 Kwietnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART