zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 OŚWIATA I KULTURA
A w naszej szkole…

Wirtualne akademie:

Szkoła cały czas pracuje i żyje kalendarzem imprez i wydarzeń szkolnych. Na stronie naszej szkoły oraz FB można oglądnąć akademie online przygotowane przez naszych uczniów. Na początku maja obchodzimy jakże ważne narodowe święta, a więc 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi oraz 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja. Ten ważny dokument został podpisany w 1791 roku podczas burzliwych obrad Sejmu Czteroletniego. Po raz pierwszy Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono w Polsce w 1919 roku.

Te i wiele innych ważnych faktów przypomnieli uczniowie klas IV oraz 0-3 którzy pod opieką wychowawców przygotowali akademię online dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Oprócz filmów stworzona została prezentacja, która przybliżyła nam atmosferę panującą w okresie przygotowywania najważniejszego aktu prawnego oraz uczestników tamtych wydarzeń.

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy święto naszej kochanej Mamy. Pomimo, że nie możemy się spotykać tak jak zawsze i zapraszać gości nasi najmłodsi uczniowie nie zapomnieli i z pomocą swoich Pań przygotowali piękne występy na dzień mamy i taty. Nie mogło zabraknąć śpiewów , wierszy, drobnych upominków i mocy życzeń płynących prosto z naszych serc dla rodziców.


Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”

W dniach 28.04.21 - 29.04.21 r. nasza placówka przyjęła zaproszenie i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”. Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:

  1. wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”
  2. ubraliśmy się na niebiesko
  3. napisaliśmy o akcji na naszym profilu facebook i stronie placówki

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!


Spotkanie z Strażakiem

W kwietniu w przedszkolu oraz klasie 1 , odbyło się spotkanie ze strażakiem. W interesujący sposób została dokonana prezentacja stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i szkole. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pani strażak przedstawiła zasady postępowania w wypadku zagrożenia. To było interesujące spotkanie.


Udział w programie oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 pod nazwą „Z kulturą mi do twarzy”.

Podczas realizacji projektu mieliśmy przyjemność wykonywać szereg zadań związanych z cudownym projektem "Z kulturą mi do twarzy". Poprzez działania szerzące wiedzę z kanonu piękna - zorganizowanie lekcji z nauczycielem muzyki, organizacji występu online na Boże Narodzenie zachęcającego do wspólnego kolędowania, poznanie instytucji oraz działania teatru oraz samodzielne tworzenie przedstawień. Stworzenie i wykonanie malowanki związanej z naszym regionem oraz zapoznaniem z światem muzyki zakończyliśmy działania w pierwszym module. Jako ważne wydarzenia, w których wzięliśmy udział w ramach realizacji zadań warto wymienić: stworzenie wirtualnych akademii dla Babci i Dziadka połączonych z zapoznaniem lokalnych tradycji, strojów czy też przyśpiewek. Przy pomocy nauczycieli powstały piękne palmy wielkanocne, które były sprzedawane w lokalnym kościele i pięknie przyozdobiły uroczystość niedzieli palmowej. Podczas roku szkolnego zaświeciliśmy się na niebiesko biorąc udział w akcji "niebieskie motyle", rozmawialiśmy o szacunku oraz zrozumieniu dla innych ludzi. Została wykonana również akademia online dla naszych Dziadków. Dzieci dzięki projektowi, realizowanemu w nasze placówce jako innowacja, dzieci umocniły bądź nabyły wiele nowych umiejętności społecznych takich jak empatia, dobre zachowanie, nabycie postaw patriotycznych, czy też np. nauczenie poszanowania dla każdego człowieka niezależne od wyznania, koloru skóry miejsca zamieszkania czy też jakiś chorób.

Wycieczka do stadniny koni:

1 czerwca 2021 r w dzień dziecka odbyła się wycieczka - Rajd pieszy integrujący wszystkie klasy. Pogoda dopisała i pełni dobrego humoru zapakowanego również w pleckach, uczniowie wybrali się na pieszy rajd po naszej i nie tylko miejscowości w kierunku Góry Marii Magdaleny. W planach było zwiedzenie kościółka oraz przetestowanie nowej wieży widokowej, a następnie po krótkiej przerwie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do stadniny koni gdzie mogli podziwiać piękne konie oraz alpaki. Ku pokrzepieniu była ciepła kiełbaska.


SP Wola Rafałowska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART