zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 URZĄD GMINY INFORMUJE
Środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi w Woli Rafałowskiej

Gmina Chmielnik w celu wsparcia przedsięwzięcia przebudowy drogi w Woli Rafałowskiej złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek ten został wysoko oceniony w konkursie zorganizowanym przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, dzięki czemu na realizację zadania została pozyskana dotacja w wysokości 461 165,55 zł, która pokryje 60% kosztów robót budowlanych.

W dniu 6 lipca bieżącego roku została podpisana umowa na realizację zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 108260R Wola Rafałowska – Michałki – Albigowa w km 1+835 – 3+702 w miejscowości Wola Rafałowska”. Projekt przewiduje przebudowę drogi gminnej na łącznym odcinku 1835 m. Droga ta położona jest przy granicy dwóch gmin Chmielnik i Łańcut i jest łącznikiem drogi wojewódzkiej nr 877 i drogi powiatowej nr 1396 Wilkowyja – Malawa – Chmielnik. W chwili obecnej przedmiotowy ciąg komunikacyjny jest w bardzo złym stanie technicznym.

Zakres robót obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni (nawierzchnia z masy bitumicznej na podbudowie z kruszywa), lokalne poszerzenia jezdni, wykonanie mijanek, przebudowę skrzyżowań, wykonanie utwardzonych poboczy, remont zjazdów w granicach pasa drogowego oraz odmulenie i odcinkowe umocnienie przydrożnych rowów. Projektowana nawierzchnia bitumiczna (6 cm warstwa wiążąca, 4 cm warstwa ścieralna) o szerokości 4 m zapewni trwałość i odporność na wody opadowe, i komfort jazdy. Jednocześnie zostanie podniesiona nośność drogi, która pozwoli na ruch pojazdów ciężarowych.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART