zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2008
Dzień Edukacji Narodowej
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2008 GOPS W CHMIELNIKU
Świetlica Socjoterapeutyczna

Nasza Świetlica Socjoterapeutyczna zapewnia dzieciom i młodzieży opiekę po zajęciach szkolnych, pomoc w odrabianiu lekcji, warunki do nauki własnej, pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych czy dnia codziennego, udział w zajęciach plastycznych, technicznych czy socjoterapeutycznych.

W miesiącu wrześniu i październiku zostały wprowadzone nowe formy oraz sposoby pracy twórczej, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

W celu rozwoju umiejętności plastycznych dzieci, zostały zakupione nowe materiały, tj. farby akrylowe i gips dentystyczny, przy użyciu których powstają prawdziwe „dzieła” dziecięcych rąk (dekoracyjne odlewy gipsowe) Tworzymy także przy wykorzystaniu sztuki składania papieru – origami – piękne łabędzie, które są ozdobą sal świetlicowych.

Nasi wychowankowie wyróżniają się dużymi zdolnościami artystycznymi i manualnymi o czym świadczą ich prace plastyczne wystawiane m.in.
w Urzędzie Gminy oraz w naszych pracowniach świetlicowych, gdzie cieszą oko osób uczęszczających do świetlicy, jak i gości nas odwiedzających. Nowy rok szkolny to dla nas „świetlików” nowe wyzwania, radości i troski, którym staramy się sprostać najlepiej, jak potrafimy. Życzymy wszystkim uczniom, aby nie tracili wiary we własne siły i możliwości i ciągle na nowo odkrywali i doskonalili swe zdolności.

 


Prace plastyczne podopiecznych świetlicy

Marta Kiełbasa


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART