zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 OŚWIATA I KULTURA
Praca uwieńczona sukcesem

16 września 2010r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas uroczystej gali, dyrektor Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku Pani Barbara Mucha, odebrała nagrodę od Podkarpackiego Kuratora Oświaty za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszy program profilaktyki wdrożony w szkole lub placówce w roku szkolnym 2009/2010. Zwycięski program nosił nazwę „Akademia zdrowego ucznia”.

Nikt się nie spodziewał takiego sukcesu, – mówi Pani Dyrektor – zwłaszcza że zaledwie rok temu na podobnej gali, również w WDK, nasze Gimnazjum zostało odznaczone medalem „pro memoria”. Cieszymy się jednak, iż wysiłek jaki wkładamy w naszą pracę nad kształtowaniem, nie tylko kształceniem, naszych uczniów, został doceniony. Nagroda została przeznaczona na zakup nowego laptopa, który zasili zaplecze multimedialne jednej z naszych pracowni.

Nie jest to jedyne działanie uwieńczone sukcesem.

Właściwie w tym samym czasie Gimnazjum otrzymało kolejną nagrodę. Tym razem był to ekoczek o wartości 1000 zł brutto (z przeznaczeniem na nagrody dla uczniów) za realizację projektu edukacyjnego gmin Związku Komunalnego „Wisłok” pn. „Partnerska sieć dla zrównoważonego rozwoju gmin dorzecza rzeki Wisłok”. Projekt ów zakładał realizację różnych przedsięwzięć, m.in. konkurs grantowy dla szkół pn. „Szkolna kampania dla zrównoważonego rozwoju”. Gimnazjaliści pod okiem koordynatorów podejmowali szereg działań na rzecz ochrony środowiska, jak np. zbiórka makulatury, baterii, butelek czy też kampania na temat szkodliwości azbestu, konkurs poetycki pt. „Chcę żyć w ekologicznej gminie” itp.

Na zaproszenie organizatora projektu, za największe zaangażowanie się w te działania dziesięciu gimnazjalistów spędziło wspaniały wieczór na koncercie zespołu „Perfect”, w hali „Podpromie” w Rzeszowie.

Ktoś zapyta:

  • Nagrody? Odpowiemy: – Cenne. Zwłaszcza dla szkoły, gdzie zapotrzebowanie na pomoce dydaktyczne zawsze jest ogromne.
  • Wiedza i doświadczenie zdobyte przez uczniów? – Bezcenne. Czyli gra warta świeczki.


Monika Wójcik


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART