zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 OŚWIATA I KULTURA
To robimy

Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola”

 

1

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w bieżącym roku przekazali nam 1% swojego podatku.

W pierwszy weekend wakacji zorganizowano III Rajd Pieszy „Szlakiem Wolańskich Przysiółków”. Uczestnicy idąc drogami, dróżkami i bezdrożami Woli Rafałowskiej pokonali trasę 7km, która wiodła od Szkoły Podstawowej poprzez przysiółki: Doły, Michałki, Pole, Łachówka na plac Arena. Przy sprzyjającej pogodzie podziwiali piękno rodzimego krajobrazu, poznali historię przydrożnych kapliczek i krzyży oraz pochodzenie nazw danego przysiółka. Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny na temat rajdu, ognisko i pieczenie kiełbasy. Wszyscy trochę zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów.

Z uwagi na to, że w Woli Rafałowskiej nie działa KGW nasze Stowarzyszenie reprezentowało miejscowość podczas Święta Gminy Chmielnik. Panie Józefa Witowska, Kazimiera Szydełko, Danuta Szajna przygotowały na konkurs smaczne potrawy: ciasteczka z płatków kukurydzianych, pasztet z warzyw, naleśniki z szynką i napój z czarnej porzeczki.

24 lipca dla chętnych mieszkańców zorganizowano wycieczkę Przemyśl – Bolestraszyce – Krasiczyn, mimo kapryśnej aury wszyscy wrócili zadowoleni. Zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem piękny Przemyśl, byliśmy między innymi w Muzeum Archidiecezjalnym, gdzie znajduje się tryptyk z kościoła w Woli Rafałowskiej (XV wiek). Urzekła nas roślinność w Arboretum w Bolestraszycach, niestety oberwanie chmury nad Przemyślem nie pozwoliło dojechać do Krasiczyna. Czując niedosyt wrażeń zaplanowaliśmy kolejny wypad, tym razem w Bieszczady. Jedziemy w niedzielę 26 września. Cieszy fakt, że jest więcej chętnych i będzie to autokar, a nie bus.

Pożegnanie wakacji” – na zakończenie wakacji odbyły się dyskoteki dla dzieci i młodzieży, w sobotę przy orkiestrze MONASTIR, a w poniedziałek (na usilną prośbę dzieciaków) przy magnetofonie.

Stowarzyszenie przygotowało stoisko promujące wieś Wolę Rafałowska podczas Dożynek Gminnych w Borówkach prezentując dorobek artystyczny mieszkańców. Z uwagi na niesprzyjająca pogodę oraz znikome zainteresowanie uczestników, postanowiono przenieść zebrane od ludzi materiały i zorganizować wystawę
w Domu Ludowym naszej wsi „Odkrywamy talenty i pasje mieszkańców Woli Rafałowskiej”. Wystawę obejrzały już dzieci ze szkoły podstawowej oraz mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego. Naszym celem jest dotarcie do jak największej rzeszy ludzi, którzy tworzą, mają swoje pasje i chcieliby się nimi podzielić, a może „zarazić” innych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy w czwartki od 17:00 do 18:00 lub po uprzednim umówieniu się.

Telefon Stowarzyszenia 17 2304519. Zapraszamy.

 

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART