zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 OŚWIATA I KULTURA
Żyj aktywnie!

Pod takim hasłem Uczniowski Klub Sportowy „Gymnasion”, działający przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku, realizuje projekt skierowany do dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy w celu zagospodarowania ich wolnego czasu i rozwijania sportowych pasji.

Projekt jest odpowiedzią na konkurs Ministra Sportu i Turystyki na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim. Bezpośredni nadzór nad przebiegiem projektu ma Podkarpackie Zrzeszenie LZS z siedzibą w Rzeszowie. W ramach projektu UKS podjął inicjatywę organizacji cyklu zawodów sportowych, a także konkursów ściśle związanych ze sportem. Plakaty promujące projekt oraz regulaminy zawodów i konkursów pojawiły się w wielu miejscach na terenie naszej gminy, wszelkich informacji można szukać również na stronach internetowych Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku oraz Urzędu Gminy Chmielnik.

 

Akcja promocyjna projektu trwa, trwa też jego realizacja. Pod hasłem „Żyj aktywnie” rozegrany został już turniej tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych, turniej piłki nożnej o „Puchar Wójta Gminy Chmielnik” dla młodzieży ponadgimnazjalej, turniej piłki siatkowej w kategorii gimnazjum oraz szkół podstawowych. Natomiast w sobotę 25 września na chmielnickim stadionie rozegrana została druga runda turnieju piłki nożnej o „Puchar Wójta Gminy Chmielnik”.

 

Poboczną funkcję, choć także znaczącą dla realizacji celu głównego projektu, pełnią konkursy: fotograficzny i literacki. Angażują one grupy wiekowe szkół podstawowych do 18 r. ż. i wychowują dojrzałych kibiców, którzy są nie tylko miłośnikami, ale także dobrymi obserwatorami rywalizacji sportowej. W ramach tychże konkursów zostaną wyłonione najlepsze zdjęcia z zawodów, opowiadania, reportaże, wiersze, które będą stanowić część folderu jaki powstanie na zakończenie realizacji projektu.

Działania Klubu są wspierane przez Urząd Gminy Chmielnik, Radę Pedagogiczną Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku na czele z panią dyrektor Barbarą Muchą, Radę Rodziców działającą przy Gimnazjum oraz sponsorów. Dzięki wsparciu udaje się zorganizować zawody, gdzie młodzieńczy duch rywalizacji podsycany jest przez atrakcyjne zaplecze począwszy od występów czirliderek, poprzez wyborny poczęstunek (przygotowany przez mamy zawodników), aż po zestaw medali i pucharów, aby każdy czuł się zwycięzcą.

Czy spełniony jest cel główny projektu? Na pewno, tak. Choć to jeszcze nie koniec. Niejeden młodzieniec odchodzi od komputera, by pobiegać za piłką, niejedna dziewczyna wyłącza telewizor, bo jest zawodniczką tenisa stołowego. Ważne, żeby naszym dzieciom po prostu chciało się chcieć.

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART