zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zawody Gminne jednostek OSP Gminy Chmielnik 29 sierpnia 2010 r.

W niedzielę 29 sierpnia 2010 roku, na boisku sportowym w Chmielniku przeprowadzone zostały, tradycyjne już zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których uczestniczyło 5 spośród 6 jednostek OSP działających na terenie naszej Gminy.

W zawodach wzięli udział strażacy z Borówek, Błędowej Tyczyńskiej Wieś, Chmielnika, Woli Rafałowskiej i Zabratówki.

Na sportowych obiektach w Chmielniku startowały także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające przy jednostce OSP Zabratówka, były to dwie drużyny w grupie dziewcząt i chłopców.

Zawody Gminne rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich uczestniczących w imprezie jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Chmielnik druh Adam Budak.

Drużyny starsze w tzw. grupie "A" rywalizowały w dwóch konkurencjach tj.: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i ćwiczeniu bojowym. Prawo startu mają strażacy od 16 roku życia, jedynie mechanik musi mieć ukończone 18 lat. Ćwiczenie bojowe polega na zbudowaniu linii ssawnej od motopompy do zbiornika z wodą, linii głównej i dwóch linii gaśniczych po dwa odcinki węża, podaniu wody i obróceniu prądem wody tarczy oraz przewróceniu pachołków w końcowej części toru. Należy uzyskać jak najkrótszy czas i wykonać ćwiczenie zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Drużyny Młodzieżowe z Zabratówki startowały według Międzynarodowego regulaminu zawodów CTiF. Są to młode druhenki i druhowie od 11 do 16 lat. Konkurencje stanowią sztafeta pożarnicza z przeszkodami 400 metrów i pożarniczy tor przeszkód, podczas pokonywania którego liczy się nie tylko czas, ale również poprawność wykonywanych czynności oraz zdyscyplinowanie zawodników. Dla przykładu każde odezwanie się zawodnika w czasie ćwiczenia zostanie ukarane punktami karnymi.

Poprawność wykonywanych zadań oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie, na czele której stanął brygadier Mirosław Puskarz.

Zawody przebiegły w sportowej i przyjaznej atmosferze, wszystkie drużyny w trakcie startów wykorzystywały swoje maksymalne umiejętności i sprawność fizyczną.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

W grupie dorosłych:

1 miejsce OSP Zabratówka - z wynikiem 115,45 pkt.

2 miejsce OSP Wola Rafałowska - z wynikiem 141,77 pkt.

3 miejsce OSP Chmielnik - z wynikiem 145,12 pkt.

4 miejsce OSP Borówki - z wynikiem 145,68 pkt.

5 miejsce OSP Błędowa Tyczyńska Wieś - z wynikiem 166,40 pkt.


W skład zwycięskiej drużyny z Zabratówki weszli druhowie: Artur Ciura, Marek Czarnota, Łukasz Dziura, Dawid Glazer, Piotr Glazer, Sławomir Krzywonos, Łukasz Magryś, Jarosław Ruman i Piotr Szczepański.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych bezkonkurencyjna była młodzież z OSP Zabratówka, która mimo braku innych drużyn uzyskała bardzo dobre wyniki. Warto podkreślić, że młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt na ostatnich zawodach szczebla powiatowego w roku 2008 zajęła bardzo wysokie III miejsce: Podobnie jak drużyna chłopców dwa lata wcześniej. W drużynie młodzieżowej dziewcząt z Zabratówki startowały: Paulina Rajzer, Joanna Madera, Edyta Madera, Edyta Olszowy, Natalia Szczepańska, Patrycja Lekka, Angelika Hawro, Katarzyna Ciura, Jolanta Litwin, Andżelika Piotrowska. W skład drużyny chłopców weszli: Witold Gonek, Krzysztof Kusz, Eryk Rajzer, Konrad Lekki, Paweł Szczepański, Sebastian Kmiotek, Dariusz Bała, Kamil Kozieł, Hubert Kozieł, Marcin Chmiel.

Po zakończeni startów drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami, młodzież otrzymała również medale. Wręczenia nagród dla najlepszych drużyn dokonali Przewodniczący Rady Gminy w Chmielniku Pan Antoni Dzierżak, Sekretarz Gminy Pani Magdalena Wdowik-Reczek i Sędzia główny brygadier Mirosław Puskarz.

Podsumowując tegoroczne zawody w Chmielniku warto podkreślić, zarówno bardzo dobrą atmosferę w jakiej one przebiegały jak i ich znakomitą organizację, za którą szczególne słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak sprawnego ich przebiegu,
a w szczególności ich gospodarzom strażakom z jednostki OSP Chmielniku z druhem Prezesem Bogdanem Krużlem i Komendantem Adamem Budakiem na czele.


Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP
w Chmielniku Artur Ciura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 2 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART