zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
WYBORY 2011
GOPS W CHMIELNIKU
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 3/2011 OŚWIATA I KULTURA
Uroczystość otwarcia Altanki i pożegnanie lata.


Jest 1 październik, pogoda wspaniała, słońce świeci od rana i prognoza na dalszy dzień też optymistyczna. W budynku OSP w Błędowej Tyczyńskiej od rana zgiełk i krzątanina bo ostatnie przygotowania trwają. Młodzież dmucha balony by udekorować salę i altankę. Strażacy wynoszą stoły, ławki i sprawdzają czy sprawne jest oświetlenie. Natomiast panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich przynoszą swoje wypieki – dominują serowce i pierniki, kończą gotować posiłek, do kompotu dodają miętę i szałwię, dosmakowują surówki, dekorują stoły.


Bo gdy zegar wybije godz. 15:00 rozpocznie się w Błędowej podwójna uroczystość: otwarcie „Altanki – grzybka” i pożegnanie lata. Organizatorami imprezy jest Rada Sołecka i KGW w Błędowej Tyczyńskiej. Altanka powstała dzięki realizacji zadania z funduszu sołeckiego gminy, a pożegnanie lata to jedno z zadań planu pracy KGW. W uroczystości tej wzięło udział wielu zaproszonych gości, takich jak: Wójt gminy Chmielnik, kierownictwo z Gminnej Biblioteki Publicznej, Komendant Związku OSP w Chmielniku, sołtysi z zaprzyjaźnionych sołectw, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Borówek, Chmielnika, Zabratówki. Miejscowych strażaków w galowych mundurach widać z daleka. Schodzą się też odświętnie ubrane członkinie KGW z naszej miejscowości, radni oraz członkowie z Rady Sołeckiej i okoliczni mieszkańcy. Uroczystość naszą uświetniła młodzież przedstawiając krótką część artystyczną. Należą się jej szczególne podziękowania za szczere chęci, za zaangażowanie i za to, że chcą uczestniczyć w życiu wsi.

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na gorącym poczęstunku. W wesołej atmosferze oczekiwali na przybycie orkiestry, która grała skocznie i wesoło. Zabawa trwała do późnych godzin w przyjaznych, jesiennych nastrojach, przy blasku fleszy i księżyca.

Sołtys Wsi Błędowa Tyczyńska
Krystyna Walas i Przewodnicząca KGW
z Błędowej Tyczyńskiej Janina Ciura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART