zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 3/2012 OŚWIATA I KULTURA
"Noc w bibliotece"

Wakacje, wakacje… Wszystko co dobre szybko się kończy. Wakacje również już dobiegły końca. Warto jednak czasem przypomnieć co dobrego i ciekawego działo się w tym czasie. Biblioteki w naszej gminie, jak co roku, starały się swoim najmłodszym czytelnikom w jakiś sposób uatrakcyjnić ten czas. Dzieci i młodzież przychodząc do biblioteki, mogły liczyć na różne ciekawe zajęcia, wspólne gry czy zabawy.

Na pewno jedną z ciekawszych form spędzenia wolnego czasu była „Noc w bibliotece”. Zorganizowałyśmy ją w Bibliotece Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej i w Woli Rafałowskiej. Start o godz. 20:00, a potem wspólna zabawa do rana. Oczywiście pod bacznym okiem pań bibliotekarek. Uczestnikami były dzieci ze Szkoły Podstawowej, a także początkowych klas Gimnazjum. Pomimo, można by sądzić, sporej różnicy wieku, między dziećmi szybko nawiązała się nić porozumienia i wszyscy bawili się doskonale. Były wspólne tańce, zabawy, gry, poczęstunek i co najważniejsze, dopisywał dobry humor (przez całą noc!). Dzieci nie tylko miło spędziły czas, ale też uczyły się pracy w grupie, słuchania siebie nawzajem i wzajemnego szacunku w stosunku do siebie. A rano… poszliśmy do domu odsypiać noc. Była to co prawda pierwsza „Noc w bibliotece” w tych miejscowościach, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia. W każdym razie dzieci zapowiedziały, że chcą więcej takich spotkań. Cóż, czego nie robi się dla naszych czytelników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Dla nieco starszych, młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół średnich, przeznaczone było nocne spotkanie w Bibliotece w Zabratówce. W programie również były zajęcia z elementami zabawy i tańca. Głównie była to zabawa słowem, bo biblioteka jest doskonałym miejscem, by piękno słów odkrywać i poznawać ich magiczną moc. Młodzi ludzie w ciągu trwania nocy dowiedzieli więcej o sobie samych i o sobie nawzajem, właśnie dzięki pięknym słowom. Uczestnikom udało się napisać kilka zaskakujących historyjek, rozsupłać węzły, pokonać tor przeszkód, podyskutować, zjeść małe „co nieco”, a na zakończenie obejrzeć film. W miłej atmosferze noc minęła zbyt szybko, a o poranku z żalem trzeba było się rozstać.

Dzięki takim inicjatywom pragniemy przekonać naszych czytelników i nie tylko ich, że biblioteka jest miejscem, w którym ciekawie można spędzić czas bez w względu na porę dnia czy nocy. Miejscem, które jest nie tylko składnicą książek, ale centrum życia towarzyskiego tej małej społeczności w jakiej żyjemy i adresem, który wypada znać. Zapraszamy w gościnne progi naszych bibliotek przez cały rok.


Agnieszka Wąsacz

Irena Szczypek


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART