zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 3/2012 URZĄD GMINY INFORMUJE
O kulturze i nie tylko…


Występ ZPiT Hanka podczas
Święta Gminy Chmielnik

Wraz z zakończeniem wakacji przychodzi czas podsumowań i planów na przyszłość. Dzięki zaangażowaniu, pasji, a niejednokrotnie wielkiej determinacji możliwe było stworzenie ciekawych przedsięwzięć, w których mogliście Państwo uczestniczyć. Państwa udział oraz okazane nam zaufanie dodatkowo motywuje do dalszych działań. Zachęcamy tym samym do kontaktu z nami i rozmowy o problemach czy potrzebach, które Państwo obserwujecie. Z całą pewnością zrobimy wszystko by zrealizować najciekawsze pomysły. Kontakt ten jest dla nas niezwykle ważny, a każda sugestia cenna. Wierzymy, że współpraca ta będzie niezwykle owocna.

Chcielibyśmy więc pokrótce przedstawić to, nad czym pracowaliśmy w ostatnim czasie.

Jak co roku, w lipcu, na Gminnym Stadionie odbyło się Święto Gminy Chmielnik. Dotychczas realizatorami tego wydarzenia były Gminy Chmielnik oraz Gminna Biblioteka Publiczna. W br organizatorem było Stowarzyszenie Pro Regione w Chmielniku. W ramach imprezy wystąpiło wielu artystów, m.in. uczniowie Szkoły Muzycznej Pro Musica, jak i znane i lubiane zespoły ludowe tj. Zespół Pieśni i Tańca Hanka z Głogowa Młp.

Najmłodsi mieszkańcy obejrzeli pełen humoru spektakl teatralny o Bazyliszku. Zaproszona grupa teatralna ART-RE z Krakowa w barwnych strojach i w ciekawej charakteryzacji wystawiła bajkę opartą na znanej legendzie warszawskiej.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, w których można było się wykazać wiedzą lub siłą. Nagrody ufundowali: Kino Helios, Park Linowy Linoskoczek, Kula Bowling&Club, Laser Arena, Paintball Podkarpacie, SZiK, Okręgowa Spółdzielnia Telefoniczna w Tyczynie, Szkoła Policealna ŻAK i O’chikara oraz basen Fala z Nowej Wsi.

Podczas tegorocznej imprezy zorganizowano Targi Przedsiębiorczości i Rękodzieła – Chmielnik 2012. Targi stały się okazją dla mieszkańców Gminy Chmielnik do promocji swojej działalności.

Na koniec imprezę uświetnił koncert gwiazdy wieczoru Zespołu RATATAM.

Do późnych godzin nocnych można było także uczestniczyć w zabawie tanecznej. Do tańca pod gwiazdami zapraszali muzycy z zespołu Atut.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Chmielnik oraz sponsorów: AJ Profibud, Delikatesy Centrum, PKS w Rzeszowie, Banku Spółdzielczego w Tyczynie oraz Pok-Ter.

W sierpniu natomiast proponowaliśmy Państwu bezpłatne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. Odbywały się one zarówno w formie indywidualnych konsultacji wokalnych, jak i zajęć grupowych. Efektem był koncert, który odbył się 30 sierpnia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały na tę okoliczność program, którego treść stanowiły utwory ludowe i piosenki folkowe. Większość z nich po raz pierwszy śpiewała w towarzystwie zespołu muzycznego grającego na żywo. Było to z pewnością dla nich wielkie przeżycie, które zostało nagrodzone wielkimi brawami zgromadzonej publiczności. Projekt ten był współfinansowany ze środków Gminy Chmielnik w ramach projektu „Raz na ludowo”.

Rozpoczęliśmy także realizację projektu: „Bajkowe literki – program profilaktyki zaburzeń mowy u dzieci w wieku przedszkolnym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zakończonym już etapie rekrutacji wzięło udział blisko sto dzieci wieku 3-6 lat. Dzieci te zostały przez naszych logopedów zdiagnozowane, a spośród nich do projektu zakwalifikowano 60. Obecnie trwają zajęcia logopedyczne dla dzieci, które realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 i 3. Uczestnikami projektu są także rodzice zakwalifikowanych dzieci, którzy swoje pierwsze zajęcia warsztatowe odbędą w wybranym przez siebie dniu między 25 a 28 września.

Nasze obserwacje wykazały, że potrzeby w tym zakresie są bardzo duże i nie mogliśmy objąć projektem wszystkich potrzebujących terapii dzieci. Dlatego też, już od października br. umożliwiona zostanie terapia logopedyczna w siedzibie Stowarzyszenia w Szkole Podstawowej w Błędowej Tyczyńskiej w ramach naszego nowego projektu: Akademia Malucha. Zajęcia ustalane będą indywidualnie, a uczestnictwo w nich będzie odpłatne.

Prowadzimy także nabór na nowy rok szkolny do Szkoły Muzyki Rozrywkowej, która stworzona została we współpracy z Pro Musica. Dzieci, młodzież, a także dorośli mogą poznać magię gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji, flecie poprzecznym, akordeonie, a także kształcić swój głos pod okiem koncertujących na codzień muzyków. Stworzyliśmy także specjalny program dla najmłodszych i już od października br. na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku do lat 6.

Tegoroczne osiągnięcia to również Państwa sukces. Bez Państwa udziału i poparcia nie udałoby się stworzyć tak bogatej oferty. Nasze plany na przyszłość są równie ambitne. Pragniemy kontynuować rozpoczętą działalność i ciągle ją rozwijać. Chcielibyśmy by w przyszłości bezpłatne zajęcia popołudniowe organizowane były także dla osób w wieku 50+.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://www.proregione.org oraz polubienia nas na Facebook’u: http://www.facebook.com/proregione  

Celem naszej działalności jest więc stworzenie w ramach Stowarzyszenia prężnie działającego ośrodka kultury. Jesteśmy po to by razem z Państwem dawać uśmiech, czego wszystkim Państwu nieustannie życzymy.

Maciej Szela
Ewelina Szczepanik
Stowarzyszenie Pro Regione


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART