zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
URZĄD GMINY INFORMUJE - CD
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 3/2013 URZĄD GMINY INFORMUJE - CD
URZĄD GMINY INFORMUJE - CD

Dożynki wiejskie w Borówkach

W dniu 25 sierpnia 2013 r. odbyły się Dożynki wiejskie w Borówkach przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borówkach, Radę Sołecką i Sołtysa wsi Borówki oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Borówkach. Organizacja tej cyklicznej imprezy ma na celu przybliżenie tradycji i obrzędowości regionu, kultywowanie zwyczaju wicia wieńca i ośpiewania go, integrację środowiska lokalnego i promocję regionalnej kuchni. W tegorocznym wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz Gminy Chmielnik w osobach pana Wójta Krzysztofa Grada, Przewodniczącego Rady Gminy Chmielnik Antoniego Dzierżaka, Sołtysów wsi Błędowa Tyczyńska, Chmielnik, Zabratówka i Wola Rafałowska, Przedstawicie Kół Gospodyń i Stowarzyszenia „Nasza Wola”, księża z parafii w Borku Starym, oraz mieszkańcy gminy. Wszystkich zebranych powitała Pani Sołtys Zofia Filip oraz członkinie Koła Gospodyń w Borówkach. Po okolicznych przemówieniach, zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe przywiezione ze wszystkich sołectw Gminy. Po ośpiewaniu wieńca, gospodarze dożynek wręczyli chleb Panu Wójtowi, którym zostali poczęstowani wszyscy zgromadzeni. Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Chmielnik ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku. Jury konkursu miało niełatwe zadanie bowiem wszystkie zaprezentowane wieńce były przepiękne, zachwycały oryginalnością i starannością wykonania. Tytuł Najpiękniejszy Wieniec Gminy Chmielnik 2013 zdobył wieniec dożynkowy wypleciony przez Koło Gospodyń w Borówkach. Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach planu działania na lata 2012-2013 wręczył Pan Wójt Krzysztof Grad. Tak miło rozpoczęte spotkanie kontynuowane było przy biesiadnych melodiach i suto zastawionym regionalnymi potrawami stole, przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń w Borówkach.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART