zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2014 OŚWIATA I KULTURA
"Dobrymi ludźmi żyzna nasza mała ojczyzna"

Dzień 15 sierpnia 2014 roku na długo zapadnie w pamięci społeczności Woli Rafałowskiej. Tego dnia wielu mieszkańców naszego regionu przybyło do Woli Rafałowskiej, aby wspólnie świętować tradycyjne Święto Plonów- Dożynki.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.30 korowodem dzieci i młodzieży z Woli Rafałowskiej, którzy w strojach ludowych, zaprezentowali wytwór ciężkiej pracy- wieńce dożynkowe. Na czele korowodu szli państwo Anna i Władysław Witowscy - Starostowie Dożynek. Po poświęceniu wieńców na Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Woli Rafałowskiej przyszedł czas na część artystyczną Święta Plonów. Dom Strażaka, gdzie odbywała się uroczystość, wypełnił się ludźmi. Na scenie podziwiać mogliśmy dzieci i młodzież z Woli Rafałowskiej, którzy zaprezentowali program artystyczny pt.: „Plon niesiemy, plon”, zespół „Ósemkę” z Zabratówki. Nie zabrakło również występów uczniów Szkoły Muzycznej „Pro Musica”. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Pan Krzysztof Grad- Wójt Gminy Chmielnik.

Część artystyczną, a zarazem całe obchody dożynkowe, zwieńczyła zabawa taneczna, najpierw dla najmłodszych, później dla starszych, prowadzona przez zespół „Alis”.

Dożynki - ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych - stały się doskonałą okazją do spotkania, dobrej zabawy i wspólnego świętowania wszystkich pokoleń naszej małej ojczyzny.

Organizatorami Dożynek byli: Sołtys Wsi i Rada Sołecka, Stowarzyszenie „Nasza Wola” i Biblioteka Publiczna.

 

Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 6 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART