zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Kolejna edycja akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować"
Nowy sprzęt dla OSP Wola Rafałowska
OSP Zabratówka mistrzem powiatu!
OSP Zabratówka mistrzem powiatu!

Niedziela 27 września okazała się szczęśliwym dniem dla strażaków z Zabratówki, wtedy to odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Miejscem zmagań zawodników był stadion sportowy w Pogwizdowie Starym. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP woj. podkarpackiego i Komendę Miejską PSP w Rzeszowie przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Głogowie Małopolskim.

Na starcie stanęło 13 drużyn z grupy A (męskie) i 7 drużyn z grupy C (żeńskie). Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski PSP w Rzeszowie bryg. Waldemar Wilk, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Jacek Nita. Sportowe zmagania jak zwykle składały się z dwóch konkurencji zaliczanej do klasyfikacji generalnej. Pierwsza to sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami. Uczestnicy zawodów do pokonania mieli m.in. równoważnię, ściankę i tyczki. Drugą konkurencją były ćwiczenia bojowe polegające na uruchomieniu motopompy, rozwinięciu i połączeniu wężów strażackich i przewróceniu strumieniem wody pachołków. Osobnie ocenianą konkurencją (nie zaliczaną do klasyfikacji generalnej) była strażacka musztra, która wróciła do programu zawodów po wielu latach nieobecności.

Zawody przyciągnęły liczną publiczność, która przybyła obserwować starty zawodników. W zmaganiach udział brały najlepsze zespoły z naszego powiatu, dlatego poziom zawodów był wysoki. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wyrównana, niejednokrotnie dziesiąte sekundy decydowały o lepszym lub gorszym miejscu. Przebieg poszczególnych konkurencji wywołał wiele emocji wśród zawodników i obserwatorów. Decydujące znaczenie dla wyników miała wypracowana na treningach technika i szybkość startujących. Równie ważnym czynnikiem dla klasyfikacji końcowej były „punkty karne” przyznawane drużynom przez komisje sędziowską za każde odstępstwo od regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych.

Zwycięzcami zawodów zostały w grupie C żeńska drużyna OSP Wólka Podleśna, a w grupie A reprezentant naszej gminy - męska drużyna OSP Zabratówka. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami
i nagrodami rzeczowymi. Druhowie z Zabratówki sprawili dużą niespodziankę pewnie wygrywając rywalizację wśród drużyn męskich. Jest to najlepsze i historyczne osiągnięcie drużyny z terenu Gminy Chmielnik na zawodach tego szczebla. Warto podkreślić znakomite przygotowanie do zawodów strażaków z OSP Zabratówka, gdyż uzyskali znaczącą przewagę punktową nad pozostałymi drużynami. W skład zwycięskiej drużyny weszli druhowie: Dariusz Bała, Przemysław Kusz, Łukasz Magryś, Krystian Olszowy, Eryk Rajzer, Patryk Rajzer, Mateusz Szczepański, Piotr Szczepański i Tomasz Szczepański.

Wyniki końcowe zawodów w grupie A:

Miejsce Drużyna

Wynik łączny pkt.

1

OSP Zabratówka

103,79

2

OSP Niechobrz

110,02

3

OSP Kamień

110,31

4

OSP Futoma

111,70

5

OSP Wólka Podleśna

112,43

6

OSP Rzeszów – Zalesie

112,62

7

OSP Harta

113,57

8

OSP Bratkowice

115,11

9

OSP Palikówka

116,46

10

OSP Hucisko

117,93

11

OSP Świlcza

125,07

12

OSP Hyżne

130,81

13

OSP Tyczyn

158,45

 Wręczenie nagród przez Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie
oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RPZwycięska drużyna OSP Zabratówka

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART