zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 OŚWIATA I KULTURA
Na 10-lecie Święta Gminy Chmielnik

 

Za oknem już jesień, ale warto jeszcze przywołać tegoroczne piękne lato, które obficie darzyło nas słońcem, ale też lokalnymi wydarzeniami. Jednym z nich było Święto Gminy Chmielnik. W tym roku przypadł mały jubileusz tego wydarzenia, bowiem zostało ono zainaugurowane przez Wójta Gminy Chmielnik 10 lat temu. Dlatego rozpoczęliśmy jego obchody mocnym brzmieniem, brzmieniem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Albigowej, w której można było usłyszeć również naszych rodzimych muzyków. Zgodnie z charakterem imprez plenerowych to co oferował program było podzielone na część artystyczną i to wszystko co działo się około sceny, a więc różnego typu atrakcje zlokalizowane w wielu punktach chmielnickiego stadionu. Wśród występujących byli przedstawiciele wszystkich pokoleń. Zaczęli najmłodsi z trzech oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku. Koniczynki, Żabki i Delfinki debiutowały na lokalnej scenie śpiewając i tańcząc. Uczniowie szkoły muzycznej Pro Musica zaprezentowali się podczas występów wokalnych i instrumentalnych, a sekcja taneczna w widowiskowych pokazach. Taniec nowoczesny w choreografii Magdaleny Widłak można było obejrzeć w wykonaniu dzieci z grupy najmłodszej i młodzieży. Na scenie nie mogło zabraknąć oczywiście tańca ludowego, który zgromadzeni mogli obejrzeć w wykonaniu ZPiT Chmielnickie Kłosy. Zespół śpiewaczo-obrzędowy Brzozoki z Brzózy Królewskiej podczas gościnnego występu zaprezentował swój dorobek wokalny i aktorski. Ludowe utworu wykonały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zrzeszone w zespołach śpiewaczych Górzanie z Chmielnika i Pogórzanki z Zabratówki.


To była oferta dla widza i słuchacza, natomiast dla złaknionych edukacji, dużej dawki adrenaliny i rozrywki Grupa Diamond Team przygotowała trampoliny, ściankę wspinaczkową, chodzenie po taśmie zwane slackline, pokazy trickingu, animacje dla dzieci, malowanie twarzy i inne energetyczne rozrywki. Ten nadmiar energii najmłodsi mogli również spożytkować na zjeżdżalniach firmy Festynowo. Jak ratować ludzkie życie można było się dowiedzieć podczas pokazów pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych. Natomiast Stowarzyszenie Dolina Strugu na swoim stoisku prezentowało lokalne produkty i informowało o działaniach jakie prowadzi dla dobra mieszkańców czterech sąsiednich gmin. Swoje stoisko miał również Bank Spółdzielczy w Chmielniku. Smakiem czekolady można było delektować się dzięki Galicyjskim Słodkościom, a bardziej rozbudowane menu oferowała firma Dymarka.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu Świętu Gminy Chmielnik był I Jarmark Chmielnicki. Został on zainaugurowany przez młodzież ze Strefy Kultury Młodzieżowej działającej przy bibliotece, która realizowała projekt w ramach programu Równać Szanse pt. „Etno portret, czyli oblicza lokalnych talentów”. Celem tego projektu było dotarcie do osób mieszkających na terenie gminy, które mają ciekawe pasje i realizują je. Młodzi ludzie przeprowadzili z twórcami wywiady, które zostały zamieszczone w opracowanej na ich temat publikacji. Natomiast celem jarmarku było pokazanie szerszej publiczności tychże osób i „owoców” ich pracy, ale również stworzenie przestrzeni czy też mody na prezentowanie z dumą swojego hobby w miejscu zamieszkania. Letnie gorące popołudnie zakończyła trwająca do późnych godzin nocnych zabawa taneczna, którą muzycznie oprawił zespół Live z Borku Starego.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego lokalnego wydarzenia ofiarując swoją pomoc i czas. Dziękujemy również licznemu gronu odbiorców tych działań jakie zgromadziło tegoroczne Święto Gminy Chmielnik.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART