zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 OŚWIATA I KULTURA
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

 

WMTDay to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz”, Andrzej Grabowski. Organizatorem Lokalnym może zostać każda placówka oświatowa, w której obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 1517 szkół z 11 krajów Świata (najwięcej z Polski). Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia podczas… egzaminów! Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.wmtday.org.

 

25 września Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej po raz pierwszy wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja poprzedzona była tygodniem przypominania i powtarzania tabliczki, podczas którego uczniowie klas 4-6 brali udział zajęciach interaktywnych z tabliczki mnożenia z wykorzystaniem m.in. programu Matlandia, wydawnictwa GWO, przygotowywali plakaty informujące o akcji, a na zajęciach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw. Wszystko po to, aby 25 września zdać egzamin śpiewająco i zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tego właśnie dnia odbyły się krótkie egzaminy, które przeprowadziła specjalnie powołana dwuosobowa Komisja Egzaminacyjna pod nadzorem koordynatora akcji. Komisja (zaopatrzona w losy z tabliczką mnożenia) „zweryfikowała” wiedzę starszych kolegów, nauczycieli, rodziców. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 przykładów tabliczki mnożenia w czasie 3 minut uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, co było potwierdzane uzyskaniem specjalnej legitymacji. Po pomyślnie zdanym egzaminie członkowie Komisji przybijali ze zdającym „żółwika”. Podsumowaniem V WMTDay był test konkurencji sportowych połączonych z tabliczką mnożenia. Uczniowie klas starszych potwierdzili swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk” czy „Królowa skakanki”.
W godzinach popołudniowych (przed spotkaniem z kadrą pedagogiczną) także rodzice naszych uczniów mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości tabliczki i zdania „egzaminu”. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wyzwoliły chęć zdrowej rywalizacji. Akcja została również bardzo dobrze przyjęta przez społeczność lokalną, o czym świadczyły pozytywne wypowiedzi rodziców uczniów. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

 

Koordynator akcji Magdalena Bąk-Maruszak – nauczyciel
matematyki w Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART