zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Wolańskie projekty
"Rusz głową i mięśniami"
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik
Zadanie publiczne dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik

Stowarzyszenie „Nasza Wola” realizuje zadanie publiczne Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z trenu Gminy Chmielnik dofinansowane z Urzędu Gminy Chmielnik

19 września, dzięki gminnemu projektowi, dzieci i młodzież z Woli Rafałowskiej, w nagrodę za aktywny i chętny udział w organizacji Dożynek Wiejskich, odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Było coś dla ducha i ciała. Przewodnik oprowadził grupę po Skansenie przekazując liczne ciekawe i zaskakujące informacje. Dzieci odbyły lekcję kaligrafii w „starej” szkole. Niecodzienne 45 minut we wnętrzu przedwojennej klasy, wypełnionej kałamarzami, piórami, rysikami i tabliczkami łupkowymi było wspaniałym doświadczeniem! Uczestnicy wycieczki biorąc udział w zajęciach „Kiecki w malowanej skrzyni”, mogli poczuć się prawie jak na wybiegu. Poznali bowiem kanony mody Lasowiaków i Rzeszowiaków i mogli się zaprezentować w owych strojach. Uwieńczeniem wycieczki przemiłe grillowanie.

  

Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART