zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

I Rajd rowerowy OSP "Ścieżkami Zabratówki"

 

Turystyka rowerowa, przejażdżki na rowerze stały się bardzo popularną formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z celów ochotniczych straży pożarnych jest działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu oraz rozwoju lokalnej turystyki. Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce również zaangażowała się w upowszechnienie zdrowej, sportowej aktywności wśród mieszkańców, dlatego też jednostka zorganizowała rajd rowerowy, który skierowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Pierwsza edycja rajdu „Ścieżkami Zabratówki” odbyła się w niedzielę 25 września. Na starcie imprezy stanęła grupa ponad 50 uczestników, głownie najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz rowerzyści z zaprzyjaźnionej jednostki OSP w Harcie. Trasa rajdu została podzielona na dwa odcinki dla mniej zaawansowanych (10 km) i dla bardziej zaawansowanych (26 km). Punktualnie o 13.00 z placu przy remizie strażackiej, cykliści w dwóch grupach wyruszyli na szlak. Rowerzyści przemierzali najurokliwsze zakątki okolicy. Trasa przebiegała przez leśne zakątki Zabratówki i Tarnawki (okolice stawów, kaplicy Św. Huberta), Hadle Szklarskie (przystanek w zespole pałacowo-parkowym) oraz przez malownicze pagórki Grzegorzówki. Rowerzystom sprzyjała piękna pogoda, a słoneczne popołudnie zachęcało do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Imprezę zabezpieczał zarówno pod względem medycznym jak i technicznym zastęp z OSP Zabratówka. Po zatoczeniu dużej pętli uczestnicy imprezy wrócili do punktu startu Zabratówki, gdzie na wszystkich cyklistów czekał ciepły posiłek przygotowany przez strażaków.

Trzeba zwrócić uwagę na dużą frekwencję, która ucieszyła organizatorów. Miejmy nadzieję, ze rajd wejdzie na stałe do kanonu imprez sportowo – rekreacyjnych w naszej gminie.

Bazą rajdu był nowo powstały obiekt – miejsce postojowe dla turystów, które powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART