zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Jesień do Was zawitała

"Jesień do Was zawitała,
Kosz owoców przydźwigała,
Mam warzywa smaczne, zdrowe,
Zielone, żółte i pomarańczowe"

Jesień do Was zawitałaTymi słowami Pani Jesień powitała panią dyrektor, nauczycieli i wszystkich uczniów kl. I-III, obecnych na spotkaniu pod hasłem "Jesień piękna, kolorowa, zdrowa". Całe spotkanie było poświęcone tematyce zdrowego odżywiania i trybu życia, któremu sprzyja czas jesienny. O tym, że jesień piękna i kolorowa świadczył strój Pani Jesieni (Zofia Puterla), dekoracja sali, a że zdrowa - tematyka spotkania.

W części I przedstawiciele poszczególnych klas wyrecytowali wiersz, a cała klasa wykonała piosenkę o jesieni. Wszyscy dali z siebie wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Drugim punktem programu było rozwiązywanie zagadek i konkurs wiedzy o jesieni. Muszę przyznać, że wiedza naszych uczniów w tym temacie jest bardzo szeroka.

Najwięcej emocji, jak zawsze, wzbudzały konkurencje sportowe. Najgłośniej i najzacieklej zawodnicy walczyli o jabłka, którymi obdarowała ich Pani Jesień. Była też koszykówka kasztanowa (rzut kasztanem do kosza), slalom między kałużami, wyścigi rzędów z jabłkiem na łyżce i między kolanami. Doping publiczności był bardzo duży, a waleczność zawodników jeszcze większa.

Podczas szkolnej imprezy nie zabrakło muzyki, szczególnie melodii dyskotekowych, wśród których największym powodzeniem cieszyła się piosenka ,,Ruda”. Chłopcy z klasy I-III pokazali, że przy takich melodiach potrafią tańczyć nawet na rękach.

Na zakończenie pani dyrektor Bożena Gwizdała wręczyła wszystkim klasom dyplomy za udział w spotkaniu, zaś Pani Jesień podziękowała nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do występów. Pani dyrektor dostała piękną dynię od wszystkich uczniów, która będzie jej przypominać o tym naszym szkolnym spotkaniu.

Gorące podziękowania należą się również didżejom z klasy VI oraz dziewczynkom z klasy IV, które pomagały w przeprowadzeniu spotkania.

Na korytarzu szkolnym zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów klas I-III, wykonane z owoców i warzyw. Nawiązują one do tematyki naszego jesiennego spotkania i podkreślają jego myśl przewodnią, że jesień jest piękna, zdrowa i kolorowa. Muszę przyznać, że pomysłowość naszych uczniów jest bardzo duża, a wystawa prac cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jesień nastraja nasze dzieci także do twórczości literackiej, oto mały wycinek z bogatego repertuaru dziecięcej poezji:


Jesień

Jesień piękna, kolorowa i zdrowa.
Dzieci z rodzicami grzybów szukają,
a kasztany z drzewa spadają.
Drzewa już liście tracą i jesień bogacą.

Karolina Ciura kl. III

"To jest już koniec", do zobaczenia za rok!


Organizator spotkania: Zofia Puterla
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART