zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

W październiku, na terenie czterech gmin powiatu rzeszowskiego rozpoczynamy realizację nowego projektu p.n. "Sieć miejsc przyjaznych młodzieży" w ramach Programu LOKALNE PARTNERSTWA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest to elitarny program skierowany tylko do wybranych najbardziej zaangażowanych instytucji, które realizowały projekty finansowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Grupę inicjatywną tworzą organizacje /instytucje z terenu czterech gmin, tj.:

  • Fundacja Generator Inspiracji z/s w Futomie – gm. Błażowa,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku – gm. Chmielnik,
  • Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale – gm. Boguchwała,
  • Podkarpackie Centrum Hipoterapii z/s w Błażowej – gm. Lubenia.

Projekt Sieć MIEJSC PRZYJAZNYCH MŁODZIEŻY, skierowany jest do młodzieży z w/w miejscowości, która chce działać na rzecz lokalnej społeczności. Na terenie każdej z gmin powstaną lub zostaną doposażone miejsca przyjazne młodym ludziom. W naszej gminie jednym z takich miejsc jest biblioteka. Tutaj od kilku lat młodzi ludzie mogą realizować swoje pomysły. Jednak mimo ciepłej, rodzinnej atmosfery brakuje równie przyjaznego i atrakcyjnego dla młodych ludzi wnętrza. Dysponujemy czytelnią, która chcemy oddać we władanie młodzieży. Chcemy by ten kawałek podłogi był ICH. By był miejscem aktywności, energii, działań i ciągle nowych pomysłów. Stworzona i kreowana przez młodzież „Strefa Kultury” będzie miejscem wydarzeń otwartych dla lokalnej społeczności. W ramach projektu planujemy organizację czterech przedsięwzięć / eventów kulturalnych. Pomysłodawcami i realizatorami będzie młodzież.

Dodatkowo na terenie każdej z gmin zostanie oznaczonych – na początek po 10 miejsc przyjaznych dla młodzieży – atrakcyjnych i wartych odwiedzenia oraz połączenie ich w sieć na specjalnej mapie.

Bardzo ważnym elementem projektu jest utworzenie partnerstwa z lokalnymi organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami, mediami, jak również z osobami prywatnymi. Zapraszamy wiec do współpracy wszystkich, którzy widzą potencjał w młodzieży, doceniają i wspierają ich działania.

Termin realizacji projektu: 01.10.2016 – 31.10.2017.

Projekt skierowany jest do młodzieży powyżej 13 r.ż. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do „Sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH MŁODZIEŻY” zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku.

„Udział w programie „Lokalne Partnerstwa PAFW” jest nagrodą dla społeczności wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w realizację programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i służy inicjowaniu współpracy między ich uczestnikami poprzez realizację wspólnych projektów. Łącznie, w ramach pięciu edycji programu, w 85 gminach zawiązało się 38 partnerstw, działających z zaangażowaniem blisko 500 partnerów”.

Realizatorem programu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART