zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
Co nowego w Trójce po reformie oświaty?

W obecnym roku szkolnym, gdy 1 września weszła w życie reforma, która wydłuża naukę w szkołach podstawowych o dwa lata i likwiduje gimnazja, w podstawówce uczy się o jeden rocznik dzieci więcej. Zmiana nastąpiła bardzo nagle, nie dając za wiele czasu na przygotowanie się zarówno wydawnictw szkolnych podręczników, jak i samych szkół. W Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku, już pod koniec poprzedniego roku szkolnego zaczęła się termomodernizacja budynku oraz prace remontowo - modernizacyjne wewnątrz, przygotowujące pomieszczenia do nowej rzeczywistości szkolnej. Prace te trwały przez całe wakacje i, mówiąc na marginesie, wciąż jeszcze trwają takie, które nie przeszkadzają w normalnym toku nauki. Najważniejsze, że zdążyliśmy przed 4 września, czyli przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zdążyć wcale nie było łatwo, stwierdzi to każdy, kto widział jak zmieniła się nasza szkoła przez okres wakacji. Budynek zyskał całkiem nową elewację, poprzez wykonanie docieplenia, wymieniono również pokrycie dachowe, łącznie z montażem okien dachowych. Dzięki tym pracom, na poddaszu szkoły udało się stworzyć dobrze doświetloną salę lekcyjną (przyrodniczą) oraz powiększyć bibliotekę. Niektóre pomieszczenia zyskały nowe podłogi oraz wyposażone zostały w nowe ławki i krzesła. Praktycznie w każdej sali prowadzone były prace remontowe związane ze szpachlowaniem ścian po wymianie instalacji, malowaniem ścian i ławek itp. Gro prac zostało dokonanych nie tylko przez fachowe ekipy remontowe, ale również przez rodziców i pracowników szkoły.

Tak więc, uczniów przywitał nowy rok szkolny z nową reformą i odnowioną szkołą. Nowe podręczniki, wprawdzie z drobnym opóźnieniem wydawców, też już dotarły do użytkowników. Zadania, które postawiła przed nami reforma szkolnictwa, czyli stworzenie warunków do nauki w systemie ośmioklasowym, w naszej szkole zostały zrealizowane bez jakichkolwiek utrudnień dla społeczności szkolnej.

Monika Wójcik
SP 3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 26 Września 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART