zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

A co tam nowego w SPON Gminy Chmielnik ?
"Plac Arena miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu"
"Promocja Przedsiębiorczości Sołectwa Wola Rafałowska"
"Ze Sztuką i Tradycją za pan brat"
"Plac Arena miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu"

Inicjatywa jest realizowana przez Grupę Nieformalną „Młodzi Niespokojni” (osobowości prawnej użyczyło Stowarzyszenie „Nasza Wola”) w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON - Rozwój i innowacja”.


 


W ramach projektu 22 lipca 2017 r. odbył się Rajd Pieszy „Szlakiem Wolańskich Przysiółków”, który poprowadzili członkowie Stowarzyszenia „Nasza Wola”. Trasa rajdu pieszego wiodła przez przysiółki: Zagumnie, Tomaszówka, Marysiówka, Grodzisko, Dwór, Góra, plac Arena. Uczestnicy wyruszyli spod Domu Ludowego w Woli Rafałowskiej, idąc po drogach i ścieżkach naszej wsi pokonali trasę ponad 6 km kończąc wędrówkę na placu Arena, gdzie usmażyli i zjedli pyszne kiełbaski. W czasie rajdu odwiedzili „WITROL” - Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Kazimiery i Tadeusza Witowskich, w którym zostali poczęstowani pysznym mlekiem. Na trasie spotykali się z mieszkańcami, którzy chętnie rozmawiali o miejscu swego zamieszkania. W czasie wędrówki była okazja do podziwiania pięknych widoków naszej wsi Woli Rafałowskiej. Za rok zapraszamy chętnych na kolejny rajd.


Przebudowa boiska do piłki plażowej na placu Arena – dzięki zaangażowaniu naszego przedsiębiorcy - pana Marka Witowskiego, sołtysa wsi - pana Jana Kasiaka oraz młodzieży zostało to zadanie wykonane. Pan Witowski nieodpłatnie swoimi maszynami wybrał i przewiózł stary piasek, następnie została rozłożona agrowłóknina, na którą nawieziono nowego piasku, zakupione zostały taśmy do wyznaczenia boiska oraz pomalowane słupki. Koszt materiałów został pokryty z projektu, natomiast robocizna to wkład własny. Młodzież chętnie gra w piłkę, prowadzi zajęcia z dziećmi, a w październiku odbędzie się Turniej Gminny w Piłce Plażowej o Puchar Wójta.

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART