zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2018 STOWARZYSZENIE
Zauważ mnie, żyję obok ciebie


Stowarzyszenie „Nasza Wola” użyczyło osobowości prawnej Grupie Nieformalnej „Sami Sobie”, która otrzymała dotację 5000 zł na realizację inicjatywy „Zauważ mnie, żyję obok ciebie” ramach „Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych 2018-2019, która finansowana jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON - Rozwój i Innowacja, Fundacja Przestrzeń Lokalna”

 

Działania skierowane są dla członków Stowarzyszenia oraz seniorów. Uczestnicy projektu wzięli już udział w wyjeździe do Zalipia – malowanej wsi położonej na Powiślu Dąbrowskim, której osobliwością jest pielęgnowany z pokolenia na pokolenia zwyczaj malowania domów i wnętrz mieszkalnych w oryginalne motywy kwiatowe. Jest to jedyna taka wieś w Polsce. Odwiedzana jest przez turystów z całego świata, byliśmy świadkami przyjazdu grupy z Japonii. Zauroczył nas wystrój miejscowego Domu Kultury – Domu Malarek, jego otocznia oraz malowane na wsi chaty, studnie.


Następnym etapem wyjazdu był Solec Zdrój - baseny termalne, mineralne z leczniczą wodą siarkową, jest to solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa, która ma najwyższą, niespotykaną nigdzie indziej, zawartość aktywnych związków siarki, bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Bardzo miło spędziliśmy 4 godziny w wodzie, zrelaksowani, ale trochę zmęczeni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Kolejnymi elementami projektu będą: spotkanie z autorem opracowania Historia Wsi Wola Rafałowska w XVIII i XIX wieku, wyjazd do Muzeum Ulmów w Markowej, obejrzenie występu Teatru Operetki Kijowskiej pt. „Na Cygańską nutę” w Rzeszowskiej Filharmonii, warsztaty kulinarne „Nie smażone a pieczone" oraz podsumowanie projektu.

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 2 Kwietnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART