zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2018 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJE

Sesje Rady Gminy Chmielnik
Sprawozdanie
Inwestycje drogowe
Nowe oblicze Domu Ludowego w Chmielniku
Inwestycje i remonty gminne w III kwartale 2018 r.
Jubileusz Państwa Anny i Tadeusza Lampart
Nowe oblicze Domu Ludowego w Chmielniku

 

W 2018 r. nowe oblicze uzyskał budynek Domu Ludowego w Chmielniku. W ramach projektu „Zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz wsparcie instytucji kultury na terenie ROF – Gmina Chmielnik” dokonano jego przebudowy, która obejmowała: strop nad piętrem nową konstrukcję dachową wraz z pokryciem, dobudowę klatki schodowej zewnętrznej, wykonanie nowej elewacji wraz z dociepleniem, zmianę układu pomieszczeń, prace remontowe i wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. Wartość prac wyniosła ponad 2,8 mln zł. W budynku wydzielono salę widowiskową, pomieszczenia świetlicy i inne pozwalające prowadzić różne zajęcia, warsztaty, spotkania, co sprawi, że będzie pełnił funkcję centrum kultury na terenie gminy. Mamy nadzieję, że budynek pozwoli mieszkańcom realizować i prezentować swoje pasje, że będzie miejscem integracji. Zapraszamy wszystkich do tworzenia oferty kulturalnej, aby nowy obiekt tętnił życiem.


Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART