zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 OŚWIATA I KULTURA
Czas na przeżycie- spotkanie autorskie z Agnieszką Lis

  

Najlepsze książki to te, które wbijają w fotel. To te, po których musimy dać sobie czas . Czas na przeżycie. Na poukładanie sobie wszystkiego w głowie. Na to, by osiągnąć stan „sprzed”. Gatunek nie ma tu nic do rzeczy. Poruszyć może zarówno kryminał jak i fantastyka. Tragedia i komedia. Wszystko zależy od naszej wrażliwości i od „dobrej książki”. Jakiś czas temu, dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Woli Rafałowskiej, trafiłam na książkę „Latawce”. Reportaż o chłopcu ze Śląska. Świetnie napisany. Poruszający. Wstrząsający. Wzruszający. Wbijający w fotel. Po tej lekturze zdecydowanie potrzebowałam czasu. Na „przeżycie”.

Wielka była moja radość, gdy pani Małgorzata - koordynator wojewódzki Dyskusyjnych Klubów Książki, przekazała mi informację o spotkaniu autorskim z Agnieszką Lis- autorką wyżej wspomnianej książki.

I stało się. 11 października b.r. gościliśmy w bibliotece Woli Rafałowskiej Agnieszkę Lis - pisarkę. Z wykształcenia pianistkę i dziennikarkę. Autorkę powieści m.in.: „Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje”, „Pozytywka”, „Karuzela” oraz „ Alek i pan Parasol”- książki dla dzieci. Kobietę z pasją. Osobę otwartą, serdeczną i przyjazną. Na co dzień uczącą gry na fortepianie. Prowadzącą warsztaty kreatywnego pisania i szkolenia pisarskie. Żonę i mamę zajmującą się wszystkim tym, czego wymaga proza życia.

Pani Agnieszka opowiadała nam nie tylko o swojej drodze do pisania. O trudach, próbach i doskonaleniu pióra. Rozmawialiśmy o życiu, o marzeniach, o podążaniu własną ścieżką. O realizacji postanowień. O chwytaniu życia garściami. O tym, że trzeba walczyć o siebie. Bo warto. Bo każdy z nas jest niepowtarzalny i każdy ma prawo w tym życiu być sobą. Z takiego życia właśnie, prawdziwego, czerpie pani Lis pomysły na książki. Porusza tematy trudne, niebagatelne. Tworzy portrety psychologiczne. Pisze o sprawach nie tylko, ale czasem bolesnych, prawdziwych, ludzkich. Wbija w fotel. Sprawia, że trzeba dać sobie czas. Na przeżycie.

W bibliotece publicznej w Woli Rafałowskiej już prawie od roku działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki- dla młodzieży i dla dzieci, cieszące się niemałym zainteresowaniem. Z czego jestem bardzo dumna. Spotykamy się, czytamy i razem przeżywamy


Agnieszka Kołodziej
bibliotekarz w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART