zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Wycieczka historyczno-turystyczna
Rewizyta w Przecławiu
Goście w Izbie Tradycji
Święto Przedsiębiorczości
"Pamięć nie umiera"
Stowarzyszenie KJ "Folkowa Podkowa"
Rewizyta w Przecławiu


3 sierpnia Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w wyjeździe do Przecławia. Zwiedzanie zaczęliśmy od Nadleśnictwa Tuszyma, gdzie obejrzeliśmy piękne wystawy ukazujące przyrodę: salę z pszczelą rodzinę, sale tematyczne, salę leśników w których ukazana jest historia tego terenu, można tu zobaczyć makiety związane z poligonem Blizne, gdzie Niemcy pracowali nad rakietą V-2.

Pani Józefa Krzak, Prezes Stowarzyszenia „Przecławski Krąg”, oprowadziła nas po miejscowości, pokazując najważniejsze zabytki min. Zamek z pięknym parkiem, Kościół Wniebowzięcia NMP, Kościółek pw. św. Bernardyna ze Sieny, którym opiekuje się Stowarzyszenie. Następnie pojechaliśmy do lasu, gdzie w pięknej altanie spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu gminy Przecław. Rozmowom towarzyszyła muzyka oraz przepyszne potrawy kuchni lasowiackiej.

 

Prezes Stowarzyszenia Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 10 Czerwca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART