zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2021 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURAMaker Space BLISKO Biblioteki
O balu bajkowych postaci
O projektowych ścieżkach
Finał drugiej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS
Dzieje się...
Kalendarium z Naszej Szkoły…
Matematyka nowego wymiaru
Święto naszej szkoły ….
Finał drugiej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi brali udział w warsztatach teatralnych w ramach projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS. Pomysł zorganizowania warsztatów w sieci przez rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej zrodził się ponad rok temu na początku pierwszego lockdownu i miał wspomóc nauczycieli i uczniów, którzy z powodu pandemii zostali zmuszeni do odbywania lekcji i zajęć dodatkowych w formie zdalnej. Pierwsza edycja projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS została zrealizowana w ramach programu pn. „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” będącego inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zainteresowanie warsztatami teatralnymi online było ogromne, a w ich przeprowadzenie zaangażował się niemal cały zespół artystyczny teatru. Niestety, ze względu na przedłużającą się trudną sytuację epidemiologiczną, pierwsza edycja warsztatów nie doczekała się finału w realnej rzeczywistości i popisy młodych adeptów sztuki aktorskiej można było podziwiać jedynie online.

Podczas drugiej edycji aktorzy i uczniowie mogli już spotkać się w realnej rzeczywistości, a ich ciężka praca znalazła swój finał na scenie. Na deskach teatru swoje talenty zaprezentowali uczniowie z 23 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Podkarpacia.

Warsztaty dla uczniów naszej szkoły prowadziła pani Joanna Baran – Marczydło, a uczestniczyli w nich: Katarzyna Kędzior, Zuzanna Ostrowska, Róża Trojanowska, Wiktoria Ferenc, Wiktoria Brudz, Kinga Bróż i Hubert Adamski. Szkolnym koordynatorem projektu była pani Barbara Piernicka.

Przegląd krótkich form scenicznych, przygotowanych przez aktorów i uczniów w ciągu kilku tygodni warsztatów, odbył się podczas finału 17 i 18 czerwca na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej.Na widowni, oprócz nauczycieli – szkolnych koordynatorów projektu i rodziców, zasiedli m. in.: Kurator Oświaty w Rzeszowie, przedstawiciel Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz dyrektor Teatru. Występ na prawdziwej scenie dla tak znamienitych widzów był dla młodych aktorów niewątpliwie wielkim przeżyciem.

Organizacja drugiej odsłony projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS była możliwa dzięki ogólnopolskiemu programowi Przestrzenie Sztuki, którego operatorem jest rzeszowski Teatr. Głównym założeniem programu jest docieranie ze sztuką do jak największej liczby odbiorców. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Barbara Piernicka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART