zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2021 OŚWIATA I KULTURA
O balu bajkowych postaci

 

Pandemia namnożyła różnych problemów, odizolowała nas od siebie, zaburzyła relacje społeczne, napełniła strachem. Jednak nie możemy się poddać jej zgubnym skutkom, ale musimy szukać sposobów na ich minimalizowanie. Zabawa i taniec to najlepsze antidotum na wszelkie smutki i problemy z jakimi się zmagamy, antidotum szczególnie istotne w rozwoju dzieci. Dlatego w animatorskim gronie postanowiłyśmy zrealizować projekt „Bal Bajkowych Postaci”, którego celem jest integracja najmłodszych i łagodzenie skutków przymusowej izolacji.

Pierwszym punktem projektu był właśnie bal skierowany do dzieci. Miał on miejsce 28 września w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku. W zabawie uczestniczyły dzieci z całej gminy, te mniejsze wraz z rodzicami i każdy z tancerzy, podkreślam KAŻDY pojawił się na sali w bajkowych przebraniu. Rozpoczęliśmy zabawę od bajkowego korowodu, w którym w rytm marsza Radeckiego dumni uczestnicy zaprezentowali zgromadzonym swoje przebrania. Kogóż tam nie było! Królewny, księżniczki, wróżki, batmany, Czerwony Kapturek, rusałki, motylki, Kapitan Ameryka, wampirek, spiderman, ninja itd. W kolorowych strojach pojawiły się także odważne mamy, no i oczywiście same prowadzące. Po takiej inauguracji mogło być tylko głośniej i radośniej. Pośród tańca i zabawy nie zabrakło miejsca na czytanie fragmentów bajek przez dzieci, a następnie odgadywanie z jakiej bajki lub baśni pochodzi dany fragment. Dzieci świetnie się odnalazły w tym zadaniu, a ich znajomość baśniowej literatury okazała się ogromna. Na balu pojawił się również niespodziewany gość - Minionek, który był niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych, ale też świetnym towarzyszem do jeszcze lepszej zabawy.

Bal niestety już za nami, ale projekt się nie kończy, komu zabrakło czasu na taniec będzie mógł wziąć udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym Bajkowa Dynia, który ogłosimy niebawem. Zadbajcie zatem o odpowiedni budulec (dynie), żeby móc z niego razem z rodziną czarować bajkowe światy.

Dziękujemy wszystkim Małym uczestnikom balu i ich Rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli kolejny już raz.

Dziękujemy również Wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji, w szczególności Patrykowi Nazimkowi, przedstawicielowi nieformalnej grupy Budzik Kultury.

Projekt „Bal Bajkowych Postaci” dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Przestrzeń Lokalna.

  

 

  


Irena Szczypek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Maja 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART