zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2021 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIEPowoli się rozkręcamy
Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej
Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej

 

Zakończyła się realizacja projektu „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w Woli Rafałowskiej”. Placu „Arena”, który znajduje się w centrum wsi i jest miejscem rekreacyjno-sportowo-kulturalnym służącym całej społeczności wiejskiej i turystom, gdzie organizowane są imprezy plenerowe zyskał nowe elementy bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców.

Powstał plac zabaw dla dzieci składający się z zestawu zabawowego (wieża z dachem, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, belka na łańcuchach, mostek ukośny, drabinka wejściowa), podwójnej huśtawki, bujaka konika. Uzupełnieniem są 2 ławeczki, kosz na śmieci oraz 2 dwustronne tablice informacyjne (historia wsi, mapa ścieżek rowerowych, regulamin placu zabaw). Plac ogrodzony jest drewnianym płotkiem.

Utworzono siłownię na świeżym powietrzu w skład której wchodzi z 4 urządzenia: motyl, wioślarz, orbitrek i 3w1 – wahadło, biegacz, twister. Plac od strony rzeki został ogrodzony. Przy drodze powiatowej powstał parking na 10 aut.

Obiekt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Wyposażenie dobrano tak, aby spełniało wymagania norm bezpieczeństwa i posiadało wymagane certyfikaty. Przy rozmieszczeniu urządzeń w terenie wzięto pod uwagę jego cechy, warunki naturalne, wykorzystanie terenu z zachowaniem niezbędnych stref bezpieczeństwa dla poszczególnych urządzeń.

Dzięki realizacji projektu poprawiła się funkcjonalność i walory użytkowe Placu „Arena”, gdzie wolny czas mogą spędzać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Obiekt jest ogólnodostępny, wszyscy chętni mogą korzystać z niego nieodpłatnie. Zyskał również wygląd wsi Wola Rafałowska.

Wykonawcą robót była firma P.H.U. „EKO_GIPS” Jan Cyran, ul. Zagrody 16, 36-020 Tyczyn. Wartość zamówienia wyniosła 86 559,77 zł.

Projekt uzyskał dofinansowanie zewnętrzne w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość uzyskanego dofinansowania: 64 976,00 zł, resztę kosztów zostało pokrytych z dotacji udzielonej przez Gminę Chmielnik.

Zapraszamy mieszkańców do korzystania z urządzeń. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i poszanowanie dobra wspólnego.

 

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Wtorek, 6 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART