zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2008
URZĄD GMINY INFORMUJE
ŻYCIA OSP
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
Z ŻYCIA SOŁECTW
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2008 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wam Drodzy Czytelnicy, aby ta Święta Noc zajaśniała
blaskiem prawdziwej świętości Jezusa i aby opromieniała
ona Wasze życie codzienne.

Dzielmy się nawzajem chlebem, miłością i życzliwością.

Niech Bóg obdarzy nas pokojem, zdrowiem i zadowoleniem.

W Nowym Roku życzymy Wam mniej trosk,

więcej szczęścia i nieustannej Opatrzności Bożej.


Kierownik i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku

 


Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach
Wsparcie dla szkoły
Na dobry początek – dobry koniec roku
Edukacja Rozwojowa i Globalna w Szkole w Błędowej
Dziękujemy
Ostatnie wydarzenia w szkole w Błędowej Tyczyńskiej
Powiedz mi, co czujesz, a powiem Ci…
„Nie ma jak w szkole – ciepło, życzliwie, bezpiecznie.”
Każdy człowiek ma prawo …
Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
Uczniowie z Chmielnika na uroczystości odsłonięcia pomnika „Wedety” w Rzeszowie
Witaj Święty Mikołaju
Chór Gaudete
Boże Narodzenie
Nowości w Bibliotece
Chór Gaudete

17 października Chór Gaudete zajął II miejsce w XII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej “Cantate Deo”. Ale nie doszłoby do tego sukcesu, gdyby nie szereg prób pod okiem Justyny Szeli- Adamskiej, absolwentki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Instytutu Muzyki, dyrygentki chóru.

Do konkursu chór przygotowywał się przez kilka miesięcy. Jego członkowie mieli na uwadze rangę konkursu, dzięki czemu w każdym z nich wzrastało przekonanie, że muszą dać z siebie jak najwięcej, że odpowiedzialność za występ przed komisją będzie spoczywać na wszystkich razem i każdym z osobna. Dlatego w chwili zapowiedzi występu chóru przez konferansjera, wielu z nich odczuło tremę, jednak była to trema mobilizująca. Efekty ich przygotowania zostały docenione przez jurorów, którzy przyznali chórowi II miejsce. Takie wyróżnienie zobowiązuje, a ponadto zachęca do dalszej pracy.

Chór Gaudete powstał w 2004 roku. Od tamtej pory ma już za sobą wiele koncertów m. in. Koncert „Młodzi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, coroczne koncerty Kolęd i Pastorałek, których pomysłodawcą i dyrektorem była Justyna Szela- Adamska. Chór również brał udział w wielu koncertach poza parafią. Występował podczas VII Koncertu Cecyliańskiego w Górnie oraz w X Koncertu Pieśni Wielkanocnej w Kosinie. Ponadto uczestniczy w licznych przeglądach pieśni religijnych i kolęd.

Członkowie chóru spotykają się dwa razy w tygodniu na dwugodzinnych próbach. Ćwiczą utwory z repertuaru twórców renesansowych, barokowych, jak i tych bardziej współczesnych.

Ewelina Szczepanik

 

 

Chór Gaudete powstał z inicjatywy Agnieszki Trawki-Ferenc w 2004 roku i działa przy Sanktuarium MBŁ w Chmielniku. Pierwszym dyrygentem był Wiesław Siewierski, a od 2006 roku Justyna Szela-Adamska. Członkowie chóru wykonują utwory różnych kompozytorów od renesansu po XX w. Chór swoim śpiewem uświetnia uroczystości kościelne, zarówno w Chmielniku, jak i poza parafią. Ma on za sobą liczne koncerty m. in.: Koncert „Młodzi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, I i II Koncert Kolęd i Pastorałek w Chmielniku w 2007 oraz 2008 roku. Wziął też udział w VII Koncercie Cecyliańskim w Górnie, III Przeglądzie Kolędowym „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w Tyczynie oraz w XI Koncercie Pieśni Wielkanocnej w Kosinie. Chór ponadto uczestniczył w eliminacjach regionalnych


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART