zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej uczestniczyła od 1 kwietnia 2009 roku w projekcie „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt obejmują 150000 uczniów klas I szkół podstawowych z terenu sześciu województw, oraz 8 100 nauczycieli nauczania początkowego. Istotą projektu jest wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego, uczniów rozpoczynających naukę szkolną, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.

Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju dziecka jest oparte na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zgodnie z tą teorią, każdy człowiek ma wiele odrębnych inteligencji. W odniesieniu do dzieci Gardnem wyróżnia 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną i intrtapersonalną.

W oparciu o te inteligencje są stworzone trzy ośrodki zainteresowań, w których pracują uczniowie.

Uczniowie naszej szkoły pracowali nad tematyką „Z wierszami, bajkami i baśniami po krajach Unii Europejskiej, czyli to co ich najbardziej interesuje. W oparciu o bajki i baśnie opracowywali pokaz umiejętności uzyskanych podczas zajęć, na który zaprosili swoich rodziców, nauczycieli i uczniów klas 0-III. Podczas pokazu zaprezentowali krótką inscenizację słowno – instrumentalną „Królewna Snieżka i krasnoludki”, z własnoręcznie wykonanymi dekoracjami i strojami. Ciekawym elementem były także liczne konkursy wymyślone przez dzieci podczas zajęć.

 

 

Ewa Smzcyek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART