zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
Piłka nożna a profilaktyka negatywnych zachowań

Zajęcia prowadzone w SP nr 2 w ramach projektu unijnego.

Zajęcia z piłki nożnej odbywające się w ramach Programu Rozwojowego SP 2 w Chmielniku mają na celu przede wszystkim profilaktykę negatywnych zachowań oraz rozwój osobowości młodych zawodników.

Na podstawie obserwacji przez cały okres realizowania zadania, wyraźnie dało się zauważyć pozytywne nastawienie uczestników do udziału w zajęciach. Korzystnie rozwinęły się relacje między rówieśnikami, zwiększyła się samoocena uczniów i pewność siebie. Poprzez profilaktyczne działania - takie jak: pogadanki przed i po treningu, podsumowania rozgrywek, bieżąca autoanaliza zachowań na boisku - uczestnicy zwiększyli poziom kultury osobistej, przyswoili zasady gry fair play oraz zasady bezpiecznej zabawy i współpracy w grupie.

Stworzenie drużyny, zakupienie strojów, a następnie regularne treningi są dla chłopców wyjątkowymi sytuacjami, które spowodowały, że zróżnicowani wiekowo zawodnicy poczuli jednolitą przynależność do grupy sportowej. Młodzi zawodnicy nabrali odpowiednich zachowań i nawyków związanych z byciem sportowcem. Chodzi tu głównie o zdrowy styl życia, negowanie zachowaniom agresywnych, sprzeciw wobec nałogów. Fakt przynależności do drużyny szkolnej dowartościował uczniów, sprawił, że poczuli się odpowiedzialni za godne reprezentowanie drużyny także poza zajęciami.

Udział w zajęciach pozalekcyjnych dał możliwość pozytywnego zagospodarowania wolnego czasu i umiejętnie kształtuje pożądane postawy. Młodzież powinna mieć więcej możliwości rozwijania zainteresowań i osobowości poprzez szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.


Bogdan Kaczor


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART