zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
TAK TO LECIAŁO, CZYLI ROK Z GŁOWY - W RÓŻNORODNOŚCI SWEJ PRZEBOJOWY!

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” chcąc „rozruszać środowisko lokalne” podjęło w roku 2009 następujące działania:

11 stycznia wspólnie Caritasem zorganizowano w szkole „Spotkanie osób starszych, chorych i samotnych”.

 • 1 lutego na nasze zaproszenie, w Domu Strażaka, wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Szarych Szeregów z widowiskiem „Do Betlejem nie jest daleko”.
 • 4 lutego rozstrzygnięto konkurs na logo wsi Wola Rafałowska, wygrał projekt pani Joanny Otremba z Torunia, wyróżnienia otrzymali: Dariusz Michna z Zabratówki i Krzysztof Szajna z Woli.
 • 11 – 13 lutego członkowie Stowarzyszenia pełnili dyżury w Świetlicy organizując zajęcia sportowe i artystyczne.
 • 8 marca w Świetlicy zorganizowano Dzień Kobiet.
 • 24 kwietnia w Domu Strażaka odbyło się podsumowanie konkursu „Ocalić od zapomnienia moją małą Ojczyznę”, wszystkie nadesłane prace zostały zamieszczone w pokonkursowym tomiku „Z mojej małej Ojczyzny”.
 • 1 czerwca braliśmy udział w Gminnej Biesiadzie.
 • 5 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia odwiedził Wolę nasz rodak, pan Franciszek Szydełko, który od 60–lat jest treserem filmowych, zwierzęcych bohaterów: Saby, Szarika, Cywila…, występowały one w ponad 140 polskich i zagranicznych obrazach. Spotkanie odbyło się w szkole.
 • 2 sierpnia zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny, można było oglądnąć występy naszych dzieciaków oraz gości: Młodzieżowej Kapeli Ludowa z Albigowej oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Dżet” z Hyżnego. Wszyscy wspaniale się bawili.


 • 3 października odbył się II Rajd Pieszy – Szlakiem Wolańskich Przysiółków – „Grodzisko”. Udział wzięło 40 osób, byli to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 z Chmielnika, Woli Rafałowskiej, młodzież gimnazjalna, członkowie Stowarzyszenia i osoby nie zrzeszone. Pogoda dopisała, humory również, po dość długim marszu kiełbaska z ogniska u pani Stanisławy Szczepańskiej smakowała wyjątkowo. Historię Woli przybliżyła pani mgr Agata Dworak. Uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie, z nadesłane prace otrzymali albumy.

 

 • 21 października w Świetlicy zorganizowaliśmy spotkanie z redaktorem, gawędziarzem i pisarzem, panem Markiem Czarnotą. Gość z pasją opowiadał ciekawe historie, w których pojawiały się wątki dotyczące Woli Rafałowskiej i okolicznych miejscowości.

 • W listopadzie wykonano w Świetlicy kącik kuchenny (zakupiono meble kuchenne, naczynia, doprowadzono wodę, zainstalowano podgrzewacz wody, filtr oraz kuchenkę).
 • 28 listopada odbył się „Andrzejkowy wieczór przy świecach”, było bardzo miło i wesoło, dużym zainteresowaniem cieszyły się andrzejkowe wróżby.
 • 6 grudnia do najmłodszych z prezentami przyszedł Święty Mikołaj, była zabawa przy muzyce, konkursy.
 • Cały rok zbieraliśmy plastikowe zakrętki, które odwożone były do SP Nr 2 w Przeworsku, uzyskane pieniążki trafiały do osób niepełnosprawnych.

Członkowie Stowarzyszenia kilkakrotnie porządkowali plac „Arena”.

Na konto Stowarzyszenia wpływały pieniądze z 1% za które Państwu serdecznie dziękujemy i prosimy pamiętać o nas przy rozliczaniu podatku za rok 2009.

Wspomogliśmy powodzian przekazując skromną kwotę.

Członkowie Stowarzyszenia swoją pracę wykonują społecznie za co chciałam serdecznie podziękować.

Podziękowania ślę również wszystkim sponsorom i ludziom, którzy wspierają naszą działalność.

Z okazji zbliżających się Święta Bożego Narodzenia składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, pomyślności , spełnienia marzeń, błogosławieństwa bożego w nadchodzącym roku 2010.

Życzeniem członków Stowarzyszenia jest, aby więcej mieszkańców brało udział w organizowanych uroczystościach. Zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi i działania dla dobra małej Ojczyzny Woli Rafałowskiej.

 

Prezes Stowarzyszenia Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART