zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
Witamy w Tęczowym Przedszkolu!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Już od samego rana w Tęczowym Przedszkolu było wiadomo, że ten dzień będzie szczególny. Do przedszkola przyszły misie: małe, duże, w różnych kolorach, a każde dziecko starało się opowiedzieć o swoim przyjacielu jak najwięcej. Najpierw dzieci wysłuchały bajki „Urodziny Kubusia Puchatka”, którą przeczytała mama jednej z dziewczynek. Zorganizowano również konkurs na najpiękniejszy portret pluszowego przyjaciela. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców.

Na koniec czekała przedszkolaków słodka niespodzianka – dzieci własnoręcznie wykonały tort urodzinowy dla swoich misiów z herbatników i kremu czekoladowego.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

27 listopada dzieci z Tęczowego Przedszkola bawiły się wspólnie z przedszkolakami z „zerówki”. Zabawę poprowadziły wróżki, które nie tylko przepowiadały przyszłość, ale także czarowały i spełniały marzenia maluchów.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich wróżbach, ale najbardziej podobały im się: serce, grosik spełniający marzenie, marsz butów i oczywiście lanie wosku.

W trakcie zabawy andrzejkowej nie zabrakło wspólnych tańców, pląsów i zabaw ruchowych przy muzyce. Był też czas na słodki poczęstunek i losowanie cukierków z wróżbą z czarodziejskiego kuferka. Wszyscy bawili się znakomicie, a czas upłynął miło i wesoło.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Na tego gościa w progach przedszkola czekają wszyscy: i mali, i duzi. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, 4 grudnia w godzinach rannych przybył do Tęczowego Przedszkola w towarzystwie pomocnika Anioła.

Maluchy powitały niezwykłego gościa wspólnie recytowanym wierszykiem. Dzieci rozmawiały ze Świętym Mikołajem i każde mogło sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Najważniejsze w tym dniu były oczywiście prezenty, które Mikołaj rozdawał wszystkim grzecznym przedszkolakom. Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych paczek. W ramach podziękowania dzieci podarowały Mikołajowi własnoręcznie wykonane serce i powiedziały wiersz. Szkoda jedynie, że ten jakże ważny gość odwiedza nas tylko raz w roku…

   

 

Anna Burz, Halina Drążek – koordynator
projektu Tęczowe Przedszkole


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART