zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 URZĄD GMINY INFORMUJE
Gmina FAIR PLAY

Gmina FAIR PLAYMając na względzie promocję oraz budowanie wizerunku przyjaznego samorządu, Gmina Chmielnik przystąpiła do konkursu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Jego organizatorem był już po raz ósmy Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Wyniki audytu certyfikacyjnego połączonego z badaniem zadowolenia inwestorów spowodowały, że gmina otrzymała tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji w kategorii „gmina wiejska”. Równorzędne certyfikaty otrzymały 152 samorządy. W tej samej kategorii, obok Gminy Chmielnik, z województwa podkarpackiego, tytuł uzyskały także gminy: Krasne, Świlcza, Dębica, Jarosław, Miejsce Piastowe, Pawłosiów i Osiek Jasielski. Konkurs, w którym uczestniczyliśmy ma na celu m.in. wyróżnienie, certyfikowanie i promowanie gmin przyjaznych inwestorom, czyli takich, które otwierają się na zewnątrz, podejmują działania organizacyjne i promocyjne przyciągające inwestorów, dążą do rozwiązywania pojawiających się problemów w drodze porozumienia, dotrzymują podjętych zobowiązań, polepszają swoją infrastrukturę, promują proekologiczne inwestycje, kierują się praworządnością.

Tytuł „Gmina Fair Play” pomaga kreować pozytywny wizerunek samorządu nastawionego na dobrą współpracę z przedsiębiorcami, stanowi wyróżnienie na tle innych polskich samorządów. Szeroka promocja konkursu wśród przedsiębiorców powoduje dużą rozpoznawalność znaku „fair play” FAIR PLAY i umacnia pozytywny wizerunek nagrodzonej gminy w środowisku biznesowym. Korzyścią udziału w konkursie jest także możliwość umieszczania prezentacji gminy oraz ofert inwestycyjnych w Katalogu Ofert Inwestycyjnych, który jest promowany w kraju i za granicą, jak również jest dostępny na stronie internetowej konkursu.

Mamy nadzieję, że ta prestiżowa nagroda jako krok w kierunku szerokiej promocji i budowania obrazu przyjaznej gminy pozwoli osiągnąć zakładane korzyści, m.in. pozwoli pozyskać nowych inwestorów, a w konsekwencji przyczyni się do szybszego rozwoju ekonomicznego, co przełoży się na poprawę jakości życia mieszkańców.

 

Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART