zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek – najlepsza inwestycja
Świetlica Socjoterapeutyczna
Świetlica Socjoterapeutyczna

Szanowni Czytelnicy „Wieści Gminnych”, jak to już stało się naszym zwyczajem chcielibyśmy z Państwem podzielić się przeżyciami z ostatnich kilku miesięcy.
W październiku organizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs plastyczny o tematyce jesiennej pt: „Świat Jesieni”. Przedsięwzięcie to cieszyło się sporym zainteresowaniem i zaowocowało oryginalnymi i ciekawymi pracami plastycznymi.

W dalszym ciągu rozwijamy swoje zdolności poprzez zajęcia plastyczno-techniczne typu decoupaqe, malarstwo witrażowe czy odlewy gipsowe. Uczymy się także małymi krokami sztuki krawieckiej, zaczynając od drobnych napraw np. przyszycie guzika, czy zacerowanie usterki w garderobie. W nasze zajęcia wprowadzane są również nowe techniki np. nauka wyplatania materiałem zastępczym – gazetą zamiast wikliną.

W miesiącu listopadzie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przygotowaliśmy dla naszych pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawienie teatralne
pt.: „Chodź, człowieku, coś Ci powiem”. Spektakl mający na celu skłonić widza do refleksji nad współczesnym światem, własnym życiem, podstawowymi wartościami ważnymi w życiu człowieka. Mówiący o zwalczaniu zła dziejącego się wokół nas, tolerancji, miłości, poszanowaniu wolności człowieka.

Sporym zainteresowaniem cieszą się nasze zajęcia kulinarne w czasie których zawsze staramy się wymyślić i przyrządzić coś nowego. Ostatnio przygotowaliśmy „Tortillę” i słodki deser „Kulki Rafaello”.

Jak co roku organizowaliśmy w naszej świetlicy „Mikołajki”. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał upominek dla uprzednio wylosowanej osoby. Radości było co nie miara, zwłaszcza, że po „Mikołajkach” mieliśmy okazję wyjazdu do kina na film animowany w technologii 3D pt: „Zaplatani”. Seans bardzo się wszystkim podobał.

Obecnie czynimy przygotowania do zbliżających się świat poprzez wyklejanie kreponowych choinek, wycinanie świątecznych okiennych witraży, pocztówek świątecznych, przestrzennych ozdób choinkowych np. aniołków, bombek, mikołajków itp.

W związku że, święta już tuż tuż chcielibyśmy za pośrednictwem pisma złożyć Państwu życzenia zdrowych, pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2011 Roku.

Wychowankowie i Wychowawca Świetlicy
Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART