zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Zachęcamy, chodźcie w nasze ślady


11.XI.2010r. o godz. 18-tej na placu „Arena” w Woli Rafałowskie zapłonęło „Ognisko Patriotyzmu”. Stowarzyszenie wraz z mieszkańcami w ten sposób uczciło Święto Niepodległości przyłączając się do ogólnopolskiego projektu „Ogniska Patriotyzmu”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie gorących serc i ducha patriotyzmu, aby w całej gminie 11 listopada zapłonęły ogniska. Będziemy o tym przypominać.

 

WYSTAWA „Odkrywamy talenty i pasje mieszkańców Woli Rafałowskiej”

W październiku i listopadzie Stowarzyszenia „Nasz Wola” zorganizowało w Domu Ludowym wystawę „Odkrywamy talenty i pasje mieszkańców Woli Rafałowskiej”. Celem było pokazanie prac naszych mieszkańców oraz dotarcie do jak największej rzeszy ludzi, którzy tworzą, mają swoje pasje i chcieliby się nimi podzielić, a może „zarazić” innych. Zgromadzono prace 30-tu osób, najmłodszymi uczestnikami wystawy byli uczniowie gimnazjum, a najstarszym pan Stanisław Witowski, lat 88, który od 60 lat robi różańce z kłokoczki. Kłokoczka, jest to krzew dawniej bardzo popularny na naszym terenie, obecnie jest pod ochroną, w naszej miejscowości obok kilku domów jeszcze można go zobaczyć.

Wystawa podobała się, widzieliśmy niejednokrotnie zaskoczenie odwiedzających, że w naszej wsi ludzie potrafią robić tak ładne i różnorodne rzeczy. Jednym podobały się hafty, innym malarstwo, jeszcze innym kwiaty z bibuły, origami, szyszki weselne, prace z makaronu, biżuteria, komiksy czy makiety do gier bitewnych.

Wystawę obejrzały dzieci ze szkoły podstawowej, mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego, wyborów samorządowych oraz zaproszone przez Stowarzyszenie władze Urzędu Gminy i panie z KGW z terenu Gminy Chmielnik. Może w nasze ślady pójdą inne miejscowości, do czego serdecznie namawiamy i zaprezentują prace swoich mieszkańców.

ZAPRASZAMY do udziału w konkursie „Historia mojego domu”, którego celem jest rozbudzenie pasji badawczych, poszerzenie wiedzy historycznej, odkrywanie tożsamości lokalnej i narodowej przez pryzmat dziejów własnej rodziny. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronach internetowych Stowarzyszenia www.wolarafalowska.pl, Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej www.sp_wr/republika.pl oraz Urzędu Gminy w Chmielniku www.chmielnik.pl/gmina.

W imieniu Zarządu oraz Członków Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” życzę Państwu zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz aby Rok 2011 był szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe, by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

 

 

Prezes Stowarzyszenia
Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART