zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
RÓŻNE
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2012 STOWARZYSZENIA
Zwiedzamy Kraków

21 października odbyła się wycieczka do Krakowa, w której wzięli udział członkowie ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik oraz rodzice i uczniowie klasy I.

O godz. 7.00 był wyjazd. Przez całą drogę śpiewaliśmy pieśni religijne, godzinki do Matki Bożej oraz została odmówiona modlitwa różańcowa. Około godziny 10.00 przyjechaliśmy do Łagiewnik, wzięliśmy udział we mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. zwiedziliśmy celę św. siostry Faustyny Kowalskiej, oddaliśmy Jej cześć całując Jej relikwie i modliliśmy się nad Jej grobem.

Gdy wszyscy zebraliśmy się w autokarze, wyruszyliśmy w dalszą drogę, do Krakowskiego ZOO. Po przyjeździe na miejsce całą grupą, spacerowaliśmy ścieżkami pięknego, kolorowego lasu oglądając egzotyczne ptaki, dzikie zwierzęta tj.: lwy, tygrysy, lamparty oraz płochliwe małpki: szympansy i goryle. Można było też zobaczyć gady, płazy oraz rybki. Dzieci nasze były zachwycone i szczęśliwe, ze wraz z rodzicami i opiekunami mogły miło i sympatycznie spędzić niedzielę. Był to czas wzajemnej integracji z osobami niepełnosprawnymi. Chwile takie na długo pozostają w pamięci.

W powrotnej drodze dopisywały nam humor, bowiem śpiewaliśmy biesiadne przyśpiewki i piosenki. Na zakończenie wycieczki, w autokarze odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego dziękując Jezusowi i Maryi za bezpieczny i udany wyjazd. Dziękujemy również pani Zofii Puterlii, która zorganizowała tę wycieczkę.

Marta Trawka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART