zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 OŚWIATA I KULTURA
Mikołaju, Mikołaju …

"Święty Mikołaj nocą wędruje
W okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdka w okna świeci gdzie są grzeczne dzieci..."

 

 

Okazało się, że w Błędowej Tyczyńskiej dzieci są bardzo grzeczne, więc Święty Mikołaj zapowiedział się z wizytą w tutejszej Bibliotece. Dzieci czekały cierpliwie. Wypatrywały sań z reniferami, bo przecież właśnie spadł śnieg, więc wiadomo czym Mikołaj do nas przyjedzie. No i jak to zazwyczaj bywa, cierpliwość się opłaciła. Święty zawitał do nas z workiem pełnym wspaniałych prezentów. I z dwiema Śnieżynkami do pomocy. No cóż... dzieci zachwycone, Mikołaj ma lżej na dalszą drogę… Po prostu – wszyscy są zadowoleni. Od razu umówiliśmy się więc na przyszły rok. Święty Mikołaj doskonale już zna adres biblioteki, więc na pewno o nas nie zapomni.

Wyraz twarzy pozytywnie zaskoczonego dziecka, spełnienie jago marzeń i błysk w cieszących się oczach - bezcenne.

W Woli Rafałowskiej Święty Mikołaj odwiedzał dzieci w domach. Zaczynając swą wędrówkę z Biblioteki Publicznej, Św. Mikołaj z Aniołkiem, Śnieżynką i Diabełkiem, walcząc z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi- wiatrem i zimnem, dzielnie przemierzali wolańskie ścieżki, lasy i górki, by trafić do domów z nadzieją i podekscytowaniem czekających dzieci. Było wiele prezentów, radości i … rózg, dla starszego pokolenia. Dzieci były oczarowane.


 

Święty Mikołaj nie zapomniał też o wspaniałej młodzieży z Woli Rafałowskiej. Wrócił późnym wieczorem do Biblioteki Publicznej, by spotkać się z „grzeczną” młodzieżą.

I znów prezenty radość, zabawa. I chociaż młodzież „duża” już jest, szczerą radością nie ustępowała tej dziecięcej. Bo cóż piękniejszego może być od obdarowywania innych? Tym większa to radość, jeśli prezenty, które dajemy wykonane są własnoręcznie.

Dziękuję młodzieży z Woli Rafałowskiej- Dominice, Weronice, Patrycji i Patrykowi za zaangażowanie, chęci i pomoc w zorganizowaniu akcji „Mikołaj na zamówienie” w Woli Rafałowskiej.


Agnieszka Wąsacz
Agnieszka Kołodziej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART