zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2014 OŚWIATA I KULTURA
Beata Ostrowicka w Bibliotece Publicznej

20 listopada 2014 r., w Bibliotece Publicznej w Woli Rafałowskiej, odbyło się spotkanie autorskie z Panią Beatą Ostrowicką, autorką znakomitych książek dla dzieci i młodzieży. Przed godziną 13.00 sala wypełniła się dziećmi i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej. Pani Beata Ostrowicka już witając się z dziećmi, nawiązała z nimi świetny kontakt. Podczas półtoragodzinnego spotkania, autorka opowiadała o swojej pracy, o inspiracji do niej, o pasjach i pomysłach.

Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. „Niezwykłe wakacje”. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR ’95. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie „Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY” za Niezwykłe wakacje i Eliksir przygód. W 2002 roku Autorka otrzymała II Nagrodę Literacką w konkursie „Książka Roku 2002” przyznawaną przez „Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY” za „Świat do góry nogami”. Książki „Lulaki”, „Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi” zostały wpisane na „Złotą Listę” książek polecanych przez Fundację ABCXXI. „Świat do góry nogami” znajduje się na Liście Książek do Głośnego Czytania Dzieciom, polecanej przez Fundację ABCXXI.
Beata Ostrowicka okazała się być bardzo ciepłą, radosną, niezwykle utalentowaną pisarką. Uczestnicy spotkania autorskiego opuścili je bogatsi w pozytywną energię i nowe doświadczenia, za które dziękują Pani Beacie.


Agnieszka Kołodziej, bibliotekarz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART