zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Mikołajkowe spotkanie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik

W sobotę 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się mikołajkowe spotkanie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik. Przed wizytą Świętego Mikołaja, P. Dyrektor Bożena Gwizdała zaprosiła zebranych do sali gimnastycznej na chwilę z teatrem. Podopieczni Stowarzyszenia i ich rodziny wraz z przewodniczącą p. Zofią Oczoś obejrzeli spektakl zatytułowany "Pchła Szachrajka", na podstawie utworu Jana Brzechwy. Przedstawienie, w wykonaniu grupy teatralnej złożonej z uczniów klas IV-VI przygotowała polonistka - p. Monika Wójcik. Zebrani podziwiali profesjonalnie przygotowaną scenografię, kostiumy oraz zaangażowanie w grę młodych aktorów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach rękodzieła, które poprowadziła p. Halina Murias z pomocą nauczycieli SP3. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Efektem wspólnych działań były pięknie wykonane choinki z krepiny ozdobione kokardkami i cekinami. Każda rodzina wykonała również bombki choinkowe obsypane sztucznym śniegiem i ozdobione kolorowymi wstążkami, gwiazdkami i śnieżynkami. Wszyscy mogli zabrać samodzielnie wykonane ozdoby do domu. Pracę umiliły rozmowy przy herbacie i ciastku.

Po wspólnym odśpiewaniu piosenki "Przyjedź do nas Mikołaju", pojawił się długo oczekiwany Gość z workiem pełnym prezentów. Każdy, chcąc otrzymać podarunek od Świętego Mikołaja musiał go czymś wykupić np. piosenką, tańcem, wierszem. Wizycie Mikołaja towarzyszyły ogromne emocje. Nie zabrakło serdecznych rozmów i pamiątkowych zdjęć. Otrzymane prezenty sprawiły wszystkim wielką radość. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci podopiecznych i ich rodzin.

Anna Chmura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART