zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Projekt edukacyjny "LET ME GROW" w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku!

W dniach od 03-06 listopada w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny Let Me Grow. Głównym celem tego projektu było wzbudzenie w uczniach zainteresowania obcą kulturą, szerzenie tolerancji i zachęcenie do nauki języka angielskiego, tak ważnego w dzisiejszych czasach.

W połączeniu z rozrywką i aktywną formą zajęć, uczniowie mieli szansę na obcowanie z obcokrajowcami. Dzięki temu mogli rozwinąć swoje zainteresowania, lepiej poznać świat, problemy społeczne oraz życie codzienne w innych krajach. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Maroko i Malezji - Abdo i Micholasem. Na zajęciach omawiane były różnorodne tematy: przyroda: „wizyta w Zoo”, „Podróż dookoła świata”, nauka podstawowych słówek w języku ojczystym wolontariusza, pogoda w różnych strefach klimatycznych, porównanie do Polski, zabawy i gry popularne w danym kraju, kultura: sztuka, malarstwo, muzyka, taniec, tradycyjne jedzenie, geografia: miejsca turystyczne, fauna i flora, religia: religia danego kraju, historia krajów praktykantów oraz systemy polityczne. Zarówno przybyli goście, jak i realizowana na lekcji tematyka cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród uczniów oraz nauczycieli.

Joanna Stodolak nauczyciel
j. angielskiego w SP nr3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART