zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 URZĄD GMINY INFORMUJE
"Jesień 2015"

 


„JESIEŃ 2015” – pod takim kryptonimem 30-09-2015 r. odbyły się ćwiczenia obronne, które miały na celu sprawdzenie i doskonalenie znajomości i umiejętności osób, które będą zaangażowane w obronę ludności i mienia w sytuacji wystąpienia zewnętrznego zagrożenia.

W tym celu zaaranżowano trzy epizody. Dwa pierwsze były to ewakuacje uczniów i pracowników Szkół Podstawowych w Zabratówce oraz w Chmielniku (Nr 3) w związku z pożarem w budynkach. W akcji ratowniczej (poszukiwanie zaginionych uczniów, gaszenie pożaru, udzielanie pomocy rannym, zabezpieczenie terenu) wzięli udział strażacy z jednostek OSP w Chmielniku, Zabratówce, Woli Rafałowskiej i Błędowej Tyczyńskiej „Krzywa”, a także Policja i służba medyczna z Ośrodka Zdrowia w Chmielniku. Kolejnym zdarzeniem było skażenie wody pitnej w ujęciu wody w Chmielniku zasilającej wodociąg gminny dokonane prze nielegalnych imigrantów, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji.

Wszystkie akcje przebiegły pomyślnie dzięki powyższym służbom, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Sytuacje kryzysowe wiążą się z takimi działaniami jak: reglamentacja żywności, zabezpieczenie zwiększonej pomocy socjalnej, ochrona ludności, stworzenie drużyn porządkowych do pomocy policji w ochronie ważnych obiektów, stała łączność ze strażą pożarną i policją, ciągła gotowość tych sił do podjęcia działań, zaopatrzenie w wodę pitną i wieloma innymi, które wydają się nieprawdopodobne, a jednak mogą się zdarzyć. Właśnie tą świadomością nieznanej przyszłości podyktowane były przeprowadzone ćwiczenia obronne, które wykazały jak ważna jest dobra współpraca dla zapewnienia naszego własnego bezpieczeństwa.

 


Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART