zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJE

Sesje Rady Gminy Chmielnik
Program Rozwoju Gminy Chmielnik na lata 2016-2023
Zmiany w podatkach lokalnych w związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla obrębów; Błędowa Tyczyńska i Zabratówka
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
"Jesień 2015"
VI Edycja Pucharu "Donatka 4x4”"
Zmiany w podatkach lokalnych w związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla obrębów; Błędowa Tyczyńska i Zabratówka

Zmiany w podatkach lokalnych w związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla obrębów; Błędowa Tyczyńska i Zabratówka.

W związku z przeprowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie modernizacją ewidencji gruntów
i budynków dla miejscowości Błędowa Tyczyńska i Zabratówka nastąpiły zmiany w poszczególnych jednostkach rejestrowych. Powyższe zmiany po naniesieniu przez organ podatkowy będą miały wpływ na wysokość podatku rolnego, podatku od nieruchomości i podatku leśnego na 2016 r. Dlatego Wójt Gminy Chmielnik na początku roku 2016 wyda zamiast decyzji wymiarowych postanowienia w sprawie wszczęcia postępowania podatkowego, które zostaną doręczone mieszkańcom Błędowej Tyczyńskiej i Zabratówki przez sołtysów. Do każdego postanowienia będzie dołączona informacja INRL-1, którą podatnicy po wypełnieniu muszą dostarczyć do organu podatkowego. Należy zwrócić uwagę na powierzchnie użytkowe budynków podlegających opodatkowaniu, ponieważ w ramach modernizacji została założona ewidencja budynków i dane w niej zawarte zostaną zweryfikowane z informacjami składanymi przez podatników. Wszelkich informacji na temat przeprowadzonej modernizacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w pokoju 21, gdzie również będziemy służyć pomocą przy wypełnianiu druków podatkowych.

Barbara Kędzior-Olesiejuk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART