zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Goście z organizacji AIESEC

W dniach od 12 do 16 grudnia br. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Zabratówce miała przyjemność gościć w swoich murach wolontariuszy z organizacji AIESEC. Jest to niezależna i apolityczna organizacja o charakterze non-for-profit. Jej misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i możliwie pełnego wykorzystania potencjału młodych ludzi ze wszystkich rejonów świata.

W tym roku odwiedziło nas dwoje studentów z Azji. Tommy, otwarty i ciągle uśmiechnięty dwudziestolatek z Indonezji, który od razu zyskał sobie sympatię naszych uczniów oraz 22-letnia Dewni ze Sri Lanki, która zachwyciła wszystkich swoimi niewiarygodnie długimi włosami oraz ogromnym talentem tanecznym.

Nasi gościa spędzili u nas cały tydzień, podczas którego prowadzili zajęcia z wszystkimi uczniami. Każda klasa miała okazję trzykrotnie spotkać się z nimi, oddział przedszkolny odwiedzili dwa razy – w sumie odbyli w naszej szkole 20 godzin lekcyjnych. Były to spotkania wypełnione informacjami na temat krajów, kultury i religii naszych wolontariuszy. Chętnie opowiadali o sobie, zwyczajach i tradycjach obecnych w Indonezji i na Sri Lance oraz o warunkach klimatycznych tam panujących. Cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania uczniów, zaprezentowali tradycyjne ubiory noszone w ich krajach oraz udzielili lekcji tańców ludowych wykonywanych w miejscach ich zamieszkania. Chętnie uczyli się też od nas. Zasmakowali nie tylko polskiej kuchni, ale poznali także cześć naszych zwyczajów i tradycji. Mogli zobaczyć jak w Polsce dekoruje się choinki na święta, słuchali kolęd śpiewanych przez uczniów, próbowali zatańczyć poloneza oraz lepili z nami bałwana na szkolnym podwórku. Cały tydzień obfitował w wiele pouczających, ale i zabawnych wydarzeń.

Uważamy, że dla wszystkich były to spotkania niezwykle ciekawe, pouczające i inspirujące. Z pewnością przyczynią się do rozwoju osobistego każdego z nas oraz wzmocnią postawę tolerancji i akceptacji ludzi o odmiennym kolorze skóry, wyznaniu czy obyczajach. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się znowu zaprosić do nas studentów z zagranicy.

dr Katarzyna Mitoraj
nauczyciel języka angielskiego


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART