zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 4/2017 OŚWIATA I KULTURA
Wieczory nie muszą być nudne, czyli sposób na magiczną jesień

Nadszedł czas krótszych, deszczowych dni. Czasem już śnieg oprószy pola niczym babcia swoje przepyszne wypieki. Za oknem panuje niższa temperatura. To wszystko niezbyt sprzyja dobrym, optymistycznym nastrojom. Dzieci się nudzą i często można usłyszeć: „Nie mam co robić”. Nie pomagają propozycje rodziców: „Poczytaj coś, pobaw się, zaproś kolegę, koleżankę…”. Co zrobić, czym zająć swoją pociechę? Czy tylko ją? Może i my nie wiemy, jak z pożytkiem wykorzystać długie, jesienne wieczory? A przecież wszyscy naokoło mówią i piszą, że chwile spędzone z dzieckiem są bezcenne.


Tematyka kilku zajęć w klasie trzeciej poddała nam pomysł na wzmocnienie więzi obu stron. Zaproponowałyśmy w klasie III a i III b wspólną zabawę twórczą dla dzieci i ich rodziców. Rodziny, na podstawie zdobytej wiedzy, miały za zadanie wykonać makietę średniowiecznego zamku. Obowiązywała dowolność materiału. Ważny był pomysł, wspólnie spędzony czas i dobra przy tym zabawa.

Ależ było miłe zaskoczenie, gdy w ostatnim dniu listopada trzecioklasiści przynosili swoje prace, czasem razem z rodzicami, bo rozmiary makiet zasłaniały im pole widzenia. Okazało się, że w domach naszych uczniów piękne zamki powstały: z księżniczkami w wieży uwięzionymi, rycerzami na koniach, mostami zwodzonymi, dziedzińcami, roślinami wokół. Materiały różne zostały do powstania tych dzieł wykorzystane.


Niezwykłe efekty prac naszych szkolnych rodzin zobaczyć można w Urzędzie Gminy w Chmielniku. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców, będących w tym miejscu, do zatrzymania się, podziwiania makiet, a także refleksji nad sposobem wykorzystania własnego czasu wolnego – oczywiście – z najbliższymi.


Mamy nadzieję, że w ten sposób nasi architekci i budowniczowie powiedzą: „To co, że za oknem pada – nie musi to oznaczać czasu spędzonego przed telewizorem, czy komputerem. W domu także może być super zabawa z mamą i tatą, starszym bratem czy siostrą, synem czy córką. Ważne, by wszyscy ten czas spędzili wspólnie”.


Halina Biestek, Bernadetta Gąska
wychowawczynie kl. III a i III b,
w Szkole Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART