zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2018 OŚWIATA I KULTURA
Miś, najukochańsza zabawka jest z nami już 116 lat

  

Miś, najukochańsza zabawka dzieci jest z nami już 116 lat. Jej posiadanie jest niezwykle ważne dla rozwoju emocjonalnego, dlatego Maluchy są często zasypywane różnymi maskotkami, ale tylko jedna z nich w efekcie staje się tą najważniejszą. Dzieci w ten sposób zyskują poczucie bezpieczeństwa i w tym małym pluszowym misiu mają wiernego przyjaciela, powiernika, towarzysza dziecięcych zabaw, przytulankę. Misie są zabierane na spacery, na obiadek, do lekarza i do łóżeczka. Czasami to miś pierwszy dowiaduje się o wszystkim co dla dziecka ważne, a nawet ocierał łzy.

O tym jak bardzo dzieci lubią misie świadczyła frekwencja na „Balu u Misia”, który został w tym roku zorganizowany w Chmielniku przez bibliotekarki-animatorki. Misiowe urodziny świętowało z nami 164 dzieci, ale tę liczbę trzeba podwoić, bo każde dziecko przyniosło ze sobą ukochanego misia. Wstępem do zabawy było przedstawienie teatralne „Bajkowe przygody mojego misia” w wykonaniu grupy Edu-Artis. Na widowni zasiedli mali widzowie i ich pluszowi przyjaciele. Po zakończonym spektaklu każdy miał ochotę na wspólne zdjęcie z misiem-aktorem. Nie wszystkim się to udało, ale wszyscy mogli być na jednej grupowej fotografii. Po takim wstępie dzieci były gotowe na prawdziwy, taneczny bal. Tańcom i radości nie było końca, czasami trudno było dotrzymać kroku najlepszym balowym tancerzom, ale bardzo liczna grupa świetnie bawiła się na parkiecie uczestnicząc w zabawach animacyjnych, konkursach i tanecznej integracji. W przerwie między jednym, a drugim maratonem tanecznym, odbyło się bardzo wyczekiwane przez dzieci wręczenie nagród w konkursie plastycznym. Konkurs na „Portret Misia” zgromadził 174 prace, wykonane z dużą pomysłowości i różnymi technikami. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie i ostatecznie wybrała 60 laureatów. Nagrody książkowe trafiły do 46 uczestników konkursu, natomiast zestawy upominkowe do 14. Na „Balu u Misia” nie mogło zabraknąć „małego co nieco” i oczywiście miodku, misiowego przysmaku, który tym razem był dodatkiem do herbaty. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie buziek, w które przez cały czas trwania zabawy tanecznej zaangażowani byli członkowie nieformalnej grupy Strefa Kultury Młodzieżowej. Młodzi tancerze i ich misie zmęczeni, ale radośni odtańczyli ostatni taniec i razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi wrócili do domów. Kolejne urodziny misia już za rok, ale może to nie będą jedyne taneczne harce jakie mamy w zanadrzu dla najmłodszych. Bądźcie czujni!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Konkursu Plastycznego „Portret Misia” i „Balu u Misia” za zaangażowanie, entuzjazm i energię jaką wnieśli do naszych wydarzeń.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach zadania publicznego pt. Fundusz lokalny „Twoja przestrzeń” dofinansowanego ze środków Gminy Chmielnik, którego operatorem jest Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 

Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART