zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium z życia SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej

Markowa - w 80. rocznicę najazdu Sowietów na Polskę, grupa młodzieży z naszej szkoły wyjechała do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów do Markowej, tam mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii.


Wyjazd na film w Multikinie pt. „Legiony”, poprzedzony prelekcją przedstawiciela IPN oddział Rzeszów, który nakreślił uczniom tło historyczne filmu.

Wyjazd do kina za Rogiem w Łańcucie oraz do sali zabaw w Handzlówce – gdzie dzieci z oddziału przedszkolnego miały możliwość zapoznania się z nieznanymi legendami oraz baśniami Polskimi. Całość wyprawy dopełniła wspólna zabawa w sali zabaw.


Spotkanie z Panią Agnieszką Lis – autorką wielu powieści dla dorosłych i dzieci przybliżyło uczestnikom pracę pisarza i odpowiedziała na pytanie: „Czy pisanie jest ciężką pracą oraz dlaczego warto czytać książki”.

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W naszej szkole odbyło się ono 20 września. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego lizaka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.


4 października, jak co roku, zorganizowano w naszej szkole „Dzień Tabliczki Mnożenia”. Przez cały dzień na przerwach uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia pod nadzorem specjalnie powołanej Komisji, która sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia.

14 października podczas obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej swoje święto obchodzili również pierwszoklasiści, do którego przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczniowie ubrani w galowy uczniowski strój, przed zebraną społecznością szkolną oraz rodzicami przyrzekali być wzorowymi i godnymi naśladowania uczniami naszej szkoły.

Mając na uwadze jak ważna jest troska o zdrowie i dlaczego warto jest znać zasady pierwszej pomocy, w szkole były obchodzone „Światowy Dzień Kręgosłupa” oraz „Dzień Pierwszej Pomocy”. W trakcie warsztatów uświadamiano uczniom dlaczego tak ważna jest dbałość o zdrowie oraz znajomość odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu.

Promując zdrowy styl życia nie można zapomnieć o sporcie. Od 25 października na boisku naszej szkoły odbywają się treningi Juventus Academy. Pod okiem trenerów trzynastu naszych młodych sportowców szkoli swoje umiejętności piłkarskie.

28 listopada nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Szkołę odwiedziły postacie z bajek, dobre wróżki, dzielni super bohaterowie czy też czarownice. A wszystko to z okazji Andrzejek.

Wizyta Świętego Mikołaja. 6 grudnia Kochany Święty wraz z pomocnikami odwiedził i obdarował prezentami wszystkie grzeczne dzieci. Aby dostać podarunek każda klasa musiała wykazać się artystycznymi talentami. Mamy nadzieję, że za rok również do nas Święty zagości.

Monika Pondel
SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART