zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Na urodzinach u MISIA

To było bardzo wyczekiwane przez najmłodszych wydarzenie. W końcu nadszedł dzień świętowania. Bardzo liczna grupa dzieci razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi zasiadła do oglądania przedstawienia teatralnego inaugurującego II Bal u Misia. Mali widzowie mocno zaangażowali się w „Nocną podróż Misia” w wykonaniu aktorów z krakowskiej grupy Edu Artis, pomagali im, razem z nimi śpiewali i tańczyli. I takim tanecznym krokiem przeszli do pląsów z misiami i do opowieści o nich. A zaczęło się od przedstawienia wszystkich misiów jakie dzieci przyniosły. Kogóż tam nie było, imiennicy bohaterów filmowych, książkowych, imiona całkiem wymyślone i imiona ukochane. Tyle było opowieści o tych misiach ile samych misiów. Następnie wszyscy zgodnie zaczęli pląsać, tańczyć, integrować się na parkiecie w zabawach muzycznych jakie zwykle towarzyszą balom. Dzieci bardzo ochoczo brały w nich udział. Intensywna zabawa była przerywana tylko na zrobienie pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej natenczas misiowej fotobudce lub aby zaczerpnąć oddechu, czy posilić się misiowym przysmakiem. Ale to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru, bowiem na tych którzy wzięli udział w konkursie plastycznym czekały nagrody. Kartkę dla Misia wraz z oryginalnymi życzeniami przygotowało sześćdziesięcioro dzieci. Wszystkie prace zasługiwały na uznanie, a życzenia napisane dla misia płynęły prosto z dziecięcych serduszek. Dlatego komisja oceniająca podjęła decyzję aby nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Miś przyjął nas bardzo serdecznie i zapewnił na swoim balu doskonałą atmosferę, dlatego nawet najmniejszym dzieciom udało się wytrwać aż do godziny 20, co dowodzi ich niezmierzonej miłości dla nobliwego jubilata.

W balu wzięło udział ponad sto dzieci. Dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy zadbali o to aby ich pociechy mogły się z nami bawić. Dziękujemy również uczestnikom konkursu. W planie mamy oczywiście kolejne bale, ale o tym jeszcze cicho sza. Zapraszamy was do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku aby być na bieżąco i niczego nie przegapić, bo dużo się u nas dzieje.

II Bal u Misia został zorganizowany przez animatorki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który w tym roku obchodził 117 urodziny. Środki na to wydarzenie zostały pozyskane w ramach zadania publicznego pt.: Fundusz lokalny "Twoja przestrzeń" dofinansowanego ze środków Gminy Chmielnik, którego operatorem jest Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 
 

Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART