zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2020 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Nowy projekt OSP Zabratówka

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce zrealizowała kolejny projekt pn. „Zakup umundurowania i wyposażenia w celu utworzenia kompanii honorowej OSP Zabratówka”. Jednostka podjęła inicjatywę utworzenia specjalnej grupy strażackiej - pododdziału „kompanii honorowej”. Grupa ma się składać z pocztu sztandarowego (3 druhów) i 6 strażaków. Kompania ma działać jako zwarty oddział w całości, lub wydzielony poczet sztandarowy.

Strażacy ochotnicy jako umundurowana służba od początku swojego istnienia aktywnie bierze udział w każdej uroczystości patriotycznej, kulturalnej i religijnej. Również założona w 1934 roku OSP Zabratówka od początku aktywnie włączyła się w lokalne życie społeczne, często sama będąc inicjatorem różnych przedsięwzięć. Prawie każda uroczystość patriotyczna i kulturalna, organizowana w Zabratówce, a często również w innych miejscowościach gminy odbywała się z udziałem strażaków z Zabratówki i innych jednostek. Nie należy zapominać o włączeniu się OSP w życie religijne, w tym w szczególnie popularne na podkarpaciu organizacje „straży grobowej” podczas Świąt Wielkiej Nocy. Projekt jest odpowiedzią stowarzyszenia na potrzeby środowiska lokalnego i samorządu. Od strażaków oczekuje się aby uczestniczyli w różnorakich przedsięwzięciach, dbając o oprawę uroczystości.

Zakres rzeczowy projektu to zakup 9 kompletów umundurowania galowego składającego się z elementów takich jak.: mundury wyjściowe, dodatkowe zwężane spodnie, czapki rogatywki, sznury galowe, pasy oficerskie, skórzane rękawiczki, podkute buty typu „opinacz” oraz 3 komplety kurtek wyjściowych (poczet sztandarowy).

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dotacji jaka uzyskała OSP w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupa Działania Lider Dolina Strugu z Błażowej. Wniosek zrealizowany był w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Wartość projektu wyniosła 18 226,89 zł, całość kosztów została pokryta z dotacji.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART